Prof. Henryk Domański, socjolog z PAN wypowiedział się na temat Donalda Tuska. Były premier spotkał się z mieszkańcami Nakła nad Notecią, gdzie zabrał głos na temat macierzyństwa. Jego kontrowersyjne słowa nie spodobały się wielu słuchaczom.

— Donald Tusk chce odzyskać wizerunek, który przez 6 lat tak się pogorszył, że on nie może sobie z tym poradzić. Urodzenie dziecka to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia, bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest ok — powiedział nowy szef PO.

Prof. Henryk Domański zapytany o przemówienie Tuska powiedział, że jego zdaniem „strategia walki z PiS ponad wszystko wzięła górę”.

— Inaczej bym tego nie interpretował — dodał. Jego zdaniem „od kilku tygodni dostrzegamy wiele niespójnych wypowiedzi Donalda Tuska”.

— W ogóle zastanawiamy się, po co on to robi, czy dokładnie myśli, czy dokładnie analizuje to, co mówi — ocenił. Ponadto odniósł się do kwestii, czy Tusk robi to specjalnie.

— Ten wizerunek w ciągu ostatnich sześciu lat tak się pogorszył, że Donald Tusk nie może sobie z tym poradzić. On chce przejść do historii, jako premier i jako ten, który odniósł sukces — był przewodniczącym Rady Europejskiej i trzeba o nim dobrze pamiętać, a nie tak jak w tej chwili, że w ciągu sześciu lat on ponosi winę za wszystko — powiedział socjolog w programie „Minęła 8″.

— Ten brak spójności, to jest może hipoteza na wyrost, ale inaczej nie rozumiem tej wypowiedzi na temat macierzyństwa i urodzeń — podsumował prof. Domański.

Zobacz również: Prof. Simon szczerze wyznaje: „Grożono mi karą śmierci”

Zobacz również: Komorowski skarży się na zarobki: „Politycy w Polsce są bardzo słabo uposażeni”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 334 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj