Były prezydent Lech Wałęsa ok. godziny 12:30 opublikował na Facebooku wpis, w którym bronił słów „będziesz wisiał”. To właśnie ich użył ostatnio poseł Konfederacji Grzegorz Braun w Sejmie.

Lech Wałęsa napisał, że sam w podobnym tonie zwrócił się do historyka Sławomira Cenckiewicza, wyjaśniając, że określenie to w rzeczywistości nie jest groźbą. Przy okazji polityk zaliczył poważny błąd ortograficzny, który nie umknął uwadze internautów.

— Będziesz wisiał! I ja urzyłem tego zwrotu, nawet urzyłem na sali sądowej — napisał Lech Wałęsa, nie dostrzegając, że popełnił błąd ortograficzny w słowie „używać”.

Wydawałoby się, że Lech Wałęsa bronił posła Konfederacji, jednak zaraz temu zaprzeczył. Wyjaśnił jedynie, że określenie to mogło zostać opacznie zrozumiane.

— W interpretacji intelektualistów to ohyda. Dla praktyków, takich jak ja, to jest stwierdzenie, że będziesz rozliczony, że odpowiesz bezwzględnie i poniesiesz bezwzględną karę. To nie jest zachęta do linczu, czy fizycznego znęcania się — pisał Wałęsa.

— Nie bronię tego posła, ale tak to wygląda — podsumował. Internauci w komentarzach wybuchnęli śmiechem, a były prezydent szybko skasował swoją wiadomość. Wiadomo jednak, że w sieci nic nie ginie…

Przeczytaj również:  Gwiazdor Belgii nie wytrzymał. Oto, co zrobił po porażce na mundialu [WIDEO]

Zobacz również: W Białymstoku otwarto Muzeum Pamięci Sybiru: „Miejsce, które upamiętni niezłomność i hart ducha” [WIDEO]

Zobacz również: Tusk publicznie wyśmiał Morawieckiego. Chodzi o cenę chleba [WIDEO]

Źródło: facebook.com, wprost.pl

(Visited 1 748 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj