Wołodymyr Zełenski opublikował kolejne nagranie na Facebooku, w którym wezwał do konstruktywnych rozmów pokojowych.

– Czas przywrócić integralność terytorialną i sprawiedliwość dla Ukrainy. W przeciwnym razie straty Rosji będą tak duże, że jedno pokolenie nie wystarczy, by je odrobić – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy poinformował, że z zaatakowanego Mariupola uratowało się ostatnio dwa tysiące osób.

– W sumie tymi korytarzami ewakuowano 180 tysięcy obywateli, dostarczono setki ton najbardziej potrzebnych produktów, ale okupanci nadal blokują dostawy towarów humanitarnych – wyjaśnił Wołodymyr Zełenski. Dodał, że Rosjanie celowo przyjęli taką taktykę, by zmusić mieszkańców do współpracy.

Prezydent Zełenski zaapelował do rosyjskich żołnierzy i ostrzegł ich:

– Każdy rosyjski działacz wydający taki rozkaz i żołnierz go wykonujący będą zidentyfikowani. Otrzymają bilet w jednym kierunku – do Hagi, gdzie znajduje się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości – powiedział.

Przywódca Ukrainy ocenił, że początkowy plan rosyjskiej inwazji po prostu „zszedł na psy”.

– Dowódcy nie są w stanie zaproponować kierownictwu politycznemu nic oprócz okrutnej i błędnej taktyki związanej ze zniszczeniem Ukrainy – mówił polityk, który nawiązał do koncertu zorganizowanego na stadionie w Moskwie w ostatni piątek. Przypadł on również na ósmą rocznicę aneksji Krymu.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

– Wyobraźcie sobie, że na tym stadionie jest 14 tysięcy trupów i dziesiątki tysięcy okaleczonych. To jest cena wojny. Ona musi się skończyć, propozycje Ukrainy są na stole. Podobno w wiecu w Moskwie uczestniczyło łącznie około 200 tys. osób – około 95 tysięcy na stadionie i 100 tys. w jego okolicy. Tyle samo rosyjskich żołnierzy brało udział w inwazji na Ukrainę – zaznaczył.

Zobacz również: Magda Gessler chwali podróż premierów do Kijowa. Padły mocne słowa

Zobacz również: Hit! Lech Wałęsa odpowiedział, z kim najlepiej mu się współpracowało w przeszłości

źródło: Facebook.com

(Visited 92 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj