Lech Wałęsa pojechał do Bydgoszczy i rozmawiał z prezydentem Rafałem Bruskim z PO. Były prezydent otrzymał pytanie, z kim najlepiej mu się współpracowało w przeszłości. Jego odpowiedź to prawdziwy hit internetu!

Lech Wałęsa przybył do Bydgoszczy na zaproszenie prezydenta Bruskiego. Włodarz miasta zapytał swojego gościa, z kim najlepiej mu się współpracowało w czasie jego politycznej kariery. Słowa przywódcy Solidarności po prostu wbijają w fotel.

— Najlepiej współpracowało mi się z samym sobą. Ja przekonuję dowodami, dobieram konie do ciężaru. Ja miałem idee, koncepcje, prezentowałem ją. Dołączali do mnie, mimo że ich o to nie prosiłem — oznajmił były prezydent.

Polityk dodał, że w jego ocenie najlepszym premierem w całej historii III RP był Tadeusz Mazowiecki, natomiast zdecydowanie najgorszym — Jan Olszewski.

— Był nieprzygotowanym mecenasem, zawsze niewyspany. Utrudniał mi maksymalnie zadania z ustaleniem Traktatu. Ciekawe, czy nie miał jakichś innych interesów, że chciał zdradzać interesy Polski — kontynuował Wałęsa, który skorzystał z okazji by zaatakować prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Tyle narozrabiał, że skończy w kryminale. Współczuję mu — on nie wytrzyma przegranej. Tyle rzeczy źle zrobił — mówił były prezydent.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Ponadto wyznał, na kogo zamierza głosować w najbliższych wyborach. Jak się okazuje, wskazał na Donalda Tuska, ponieważ w jego ocenie jest on w polityce „dla idei”.

— Tusk jest w polityce dla idei, bo osiągnął już wszystko — zakończył.

Wizyta w Bydgoszczy 17 marzec 2022

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Czwartek, 17 marca 2022

Zobacz również: Macron ponownie zaapelował do Putina o wstrzymanie walk. Dostał dosadną odpowiedź

Zobacz również: Magda Gessler chwali podróż premierów do Kijowa. Padły mocne słowa

źródło: niezalezna.pl, Facebook.com, Bydgoszcz.pl

(Visited 1 578 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj