Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze swoimi sympatykami w Grajewie. Polityk postanowił „ostrzec” Polaków, by ślepo nie ufali jednemu z jego konkurentów.

— Jeden z moich konkurentów głosował przeciwko ustawie obniżającej wiek emerytalny, kiedy był posłem. Mówię o Trzaskowskim — stwierdził prezydent Duda w Grajewie.

Andrzej Duda zaatakował Rafała Trzaskowskiego, uświadamiając zebranym, że kandydat KO kilka lat temu był za podniesieniem wieku emerytalnego, a gdy PiS przejął władzę, to zmienił swoją postawę.

— Chcę państwa ostrzec. Bo jeden z moich konkurentów, który zresztą głosował przeciwko ustawie obniżającej wiek emerytalny, kiedy był posłem, przeciwko mojej ustawie, którą państwu obniżałem wiek emerytalny, on głosował. Zagłosował przeciw. Mówię o Trzaskowskim, ówczesnym pośle PO, który, kiedy ten wiek emerytalny nam wszystkim, był podnoszony, był w PE. Ale zawsze i wielokrotnie wypowiadał się, że jest zwolennikiem tego rozwiązania, a kiedy powiedziałem, że będę wiek emerytalny obniżał i podjąłem w tym kierunku działania, to on mówił, że to dla Polski katastrofa i to niweczenie wysiłku modernizacyjnego. Nazwał to modernizacją Polski, że podwyższono ludziom wiek emerytalny — tłumaczył Andrzej Duda.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

Zobacz również: Ostra wymiana zdań między Dudą, a Tuskiem na Twitterze: „Cykor i kłamca”

Ponadto odniósł się do obietnic Trzaskowskiego, który na dniach powiedział, że nie podpisałby żadnej ustawy podwyższającej wiek emerytalny.

— Szanowni państwo, nie wierzcie. Bo są dwa wyjścia. Albo kłamie, albo jest niezrównoważony, skoro zmienia zdanie z dnia na dzień. Człowiek poukładany nie zmienia zdania z dnia na dzień. I to nie w takim stopniu — w mocnych słowach podkreślił Duda.

Polityk zdecydowanie przeciwstawił się pomysłom prezydenta Warszawy, m.in. prawu umożliwiającemu parom homoseksualnym adopcję dzieci.

— Uważam, że adopcja dzieci przez pary jednopłciowe powinna być absolutnie niedopuszczalna. Absolutnie — mówił prezydent RP.

Dodał, że małżeństwo to, zgodnie z polską Konstytucją, związek kobiety i mężczyzny i taki model rodziny należy chronić.

— Taka właśnie rodzina wynika z naszej tradycji i taka właśnie rodzina jest sprawdzona przez ponad tysiąc lat naszych dziejów, jako ta, która buduje polskie państwo i odzyskuje je za każdym razem, gdy je tracimy i daje Polsce kolejne pokolenia dobrze wychowanych Polaków, bo to jest jej rola najważniejsza, za której jest jej wdzięczne polskie państwo — podsumował podczas spotkania w Grajewie.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 126 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj