Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski obwieścił, że Ukraina tworzy legion cudzoziemski, w którego skład wejdą ochotnicy z innych państw. Polityk wyjaśnił, w jaki sposób można się zgłosić.

Zełenski do ochotniczego legionu cudzoziemskiego zaprosił wszystkich, którzy chcą „przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego”.

– Będzie to kluczowy dowód waszego wsparcia dla naszego kraju – stwierdził Wołodymyr Zełenski, wyjaśniając, że wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się do attaché ds. wojskowych ambasad Ukrainy.

Przywódca Ukrainy zaznaczył, że ostatnie dni były wyjątkowo trudne i obfitowały w wiele cierpienia. Ponadto przebiegły w atmosferze brutalnych walk, w których ginęli również cywile.

Prezydent dodał, że Rosjanie skoncentrowali się na tych terenach, gdzie nie ma infrastruktury wojskowej, ponadto wciąż trwa ostrzeliwanie stolicy.

– Okupanci atakują wszystko, w tym karetki pogotowia – mówił Zełenski.

Zobacz również: Putin wściekły. Brakuje mu broni i surowców? Wyciekła notatka z tajnego spotkania

Zobacz również: Wielka eksplozja pod Kijowem! „Katastrofa ekologiczna dla całej Europy” [WIDEO]

What the invaders are doing to Kharkiv, Okhtyrka, Kyiv, Odesa and other cities and towns deserves an international tribunal.

Opublikowany przez Володимир Зеленський Niedziela, 27 lutego 2022

źródło: Twitter.com, Interia.pl

(Visited 260 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj