Portal Ukraińska Prawda poinformował, że w niedalekiej odległości od Kijowa miała miejsce potężna eksplozja. Jak się okazuje płonie baza paliwowa, która została ostrzelana przez siły rosyjskie pociskami rakietowymi.

Szef administracji państwowej obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba wyjaśnił, że toczą się walki o lotnisko pod Wasylkowem. Z racji tych okoliczności strażacy nie mogą przystąpić do gaszenia bazy paliwowej.

– Uwaga! Dym i szkodliwe substancje z pożaru koło Wasylkowa mogą przemieścić się w każdą stronę, wiatr nieustannie zmienia kierunek. Zamykajcie okna – poinformowano na kanale ukraińskiego parlamentu.

Ukraińskie Państwowe Przedsiębiorstwo Antonow ostrzega, że eksplozja może przyczynić się do poważnej katastrofy ekologicznej w przyszłości.

– Wojska rosyjskie zniszczyły komercyjną bazę naftową pod Wasylkowem. To katastrofa ekologiczna nie tylko dla Ukrainy, ale i dla całej Europie. Pali się baza paliwowa. Wróg chce wszystko zniszczyć. Dziś w ciągu dnia ostrzelano rakietami balistycznymi nasze lotnisko, ale wytrzymamy – powiedziała szefowa władz miejskich Wasylkowa Natalia Bałasynowycz.

Zobacz również: Putin wściekły. Brakuje mu broni i surowców? Wyciekła notatka z tajnego spotkania

Zobacz również: Beata Szydło: Polska pomaga z całych sił. Jestem dumna, że jestem Polką

źródło: Twitter.com, Interia.pl

(Visited 1 172 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Łyman w pełni oczyszczony z rosyjskich wojsk. Zełenski: "Dziękuję naszym wojskowym"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj