Z notatek udostępnionych przez oficera ukraińskiego wywiadu wynika, że Władimir Putin nie jest zadowolony ze swojej strategii.

— Putin jest wściekły, myślał, że cała wojna będzie łatwa i załatwi wszystko w 1 do 4 dni — poinformował ukraiński portal EuroMaidan PR.

RuroPaidan PR poinformował o szczegółach spotkania, do jakiego doszło między Władimirem Putinem a oligarchami w specjalnej kryjówce Putina na Uralu.

— Putin jest wściekły, myślał, że cała wojna będzie łatwa i załatwi wszystko w 1 do 4 dni — napisano w notatce.

— Rosjanie nie mieli żadnego planu taktycznego. Wojna kosztuje około 20 mld dolarów dziennie. Rakiet mają najwyżej na 3-4 dni, używają ich oszczędnie. Brakuje im broni, zakłady w Tule i 2 zakładach Rotenberga nie są w stanie fizycznie zrealizować zamówień na broń. Karabiny i amunicja to wszystko, co mogą zrobić — dodał EuroMaidan PR.

Ukraiński oficer ocenił, że produkcja kolejnej broni to okres co najmniej 3-4 miesięcy. Tymczasem Rosji ma brakować surowców, a zapasy broni były dostarczane niegdyś z zagranicy.

— Jeśli Ukraina zdoła powstrzymać Rosjan przez 10 dni, to Rosjanie będą musieli przystąpić do negocjacji. Ponieważ nie mają pieniędzy, broni ani surowców. Mimo to sankcje są im obojętne — przekazano.

Przeczytaj również:  Aktorka Anne Heche w stanie krytycznym po wypadku samochodowym [WIDEO]

Jak ocenia EuroMaidan, główną bronią Rosji jest sianie paniki.

— Cały plan Rosji opiera się na panice — na tym, że ludność cywilna i siły zbrojne poddadzą się, a Zełenski ucieknie. Oczekują, że Charków podda się pierwszy, aby inne miasta poszły w jego ślady, co pozwoli uniknąć rozlewu krwi. Rosjanie są w szoku po tak zaciętym oporze, jaki napotkali — napisano w mediach społecznościowych.

— Ataki rakietowe mają na celu zastraszenie, Rosjanie odpalają je losowo, aby „przypadkowo” trafić w budynki mieszkalne, dzięki czemu atak wygląda na większy, niż jest w rzeczywistości — podsumowano.

Zobacz również: Niemcy zdecydowały się dostarczyć broń Ukrainie! „Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko…”

Zobacz również: Beata Szydło: Polska pomaga z całych sił. Jestem dumna, że jestem Polką

źródło: Twitter.com

(Visited 3 677 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj