Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, tak jak wielu innych polityków w ostatnich tygodniach zobowiązany był do ujawnienia swojego oświadczenia majątkowego. Upublicznione kwoty są naprawdę zaskakujące. Jak się okazuje, zaledwie w ciągu ostatniego roku majątek włodarza Krakowa zwiększył się o ponad pół miliona złotych.

Samorządowiec sprawuje swoje stanowisko od 2002 roku. Wcześniej pracował również jako pracownik naukowy i członek Trybunału Stanu.

Mężczyzna w minionym roku zarobił ponad 400 tys. zł. Takie zarobki czynią go z pewnością najbogatszym prezydentem wśród włodarzy polskich miast. W tym roku dochody Majchrowskiego będą jednak nieco niższe, ponieważ zakończył on pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pracował do końca września 2018 roku.

Jacek Majchrowski z pewnością znajduje się w czołówce najbogatszych prezydentów miast — potwierdza to jego oświadczenie majątkowe.

Z ujawnionych danych wynika, że Majchrowski w minionym roku zarobił:

— 81 708 zł z racji emerytury (nawet 6809 zł miesięcznie)

— 147 727 zł na stanowisku prezydenta

— 140 000 zł w Akademii Krakowskiej

— 47 266 na Uniwersytecie Jagiellońskim

O zakończeniu współpracy Majchrowskiego z UJ media rozpisywały się już półtora roku temu.

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

— Każdy profesor, kiedy kończy 70 lat, przechodzi automatycznie na emeryturę. Ale można pracować jeszcze jakiś czas. Albo na pół roku na pełny etat, albo na cały rok akademicki na pół etatu. 30 września skończyła się prezydentowi umowa i wybrał ten drugi wariant — relacjonował Adrian Ochalik, rzecznik prasowy UJ.

W związku z tym w 2019 roku prezydent Krakowa uzyskiwał dochody z trzech źródeł, tzn. z Urzędu Miasta Krakowa, Akademii Krakowskiej im. Frycza Modrzewskiego oraz z ZUS.

Wydaje się jednak, że majątek samorządowca szczególnie nie uszczupli się z tego powodu. Składa się na niego bowiem 2 mln zł oszczędności, dom o powierzchni 650 mkw — ubezpieczony na 2,5 mln zł oraz lexus, który stanowi współwłasność z Krakowską Akademią.

Największym majątkiem po prezydencie Majchrowskim może poszczycić się Bogusław Kośmider, wiceprezydent ds. obsługi mieszkańców. Były przewodniczący Rady Miasta Krakowa dysponuje oszczędnościami w kwocie 350 tys. zł. Posiada także dom o powierzchni 197 mkw o wartości ok. 600 tys. zł, który stanowi współwłasność małżeńską, mieszkanie o powierzchni 43 mkw o wartości 223 tys. zł, które również stanowi współwłasność małżeńską, a także 4-arową działkę o wartości ok. 150 tys. zł. Na stanie ma również Peugeota 407 z 2008 r.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Zobacz również: Czy Tusk ma plan na siebie? Zdaniem „Wprost” chce jeździć po Polsce i robić z siebie męczennika

Zobacz również: Młodzi mają dość Tuska? Chłopiec ziewający podczas przemówienia polityka zniknął ze sceny [WIDEO/FOTO]

źródło: tvp.info, gazetakrakowska.pl

(Visited 500 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj