Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden po dwudniowej wizycie w naszym kraju opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym zaznaczył, że pomaganie uchodźcom to obowiązek demokracji na świecie.

– Pomoc uchodźcom nie jest czymś, co Polska, albo ktokolwiek inny powinien musieć robić sam – stwierdził Joe Biden.

– Pomoc ukraińskim uchodźcom nie jest czymś, co Polska ani żaden naród powinna nieść sama. Wszystkie demokracje na świecie mają obowiązek pomagać. A obywatele Ukrainy mogą liczyć na to, że Stany Zjednoczone wywiążą się ze swojej odpowiedzialności. Przyjmiemy 100 000 ukraińskich uchodźców – dodał amerykański przywódca na Twitterze.

Przypomnijmy, że Joe Biden rozpoczął swoje przemówienie na Zamku Królewskim w Warszawie od słów Jana Pawła II.

– Nie lękajcie się, nie bójcie się – powiedział amerykański przywódca zapewniając o solidarności Stanów Zjednoczonych z zaatakowaną Ukrainą.

– Mój przekaz do narodu ukraińskiego: My was wspieramy, jesteśmy z wami. Dzisiejsze walczące Kijów, Mariupol, Charków – to elementy dłuższej bitwy, która rozpoczęła się w poprzednim stuleciu na Węgrzech, w Polsce. Bitwa o demokrację nie zakończyła się. Siły autokratyczne w ciągu ostatnich 30 lat pojawiały się na całym świecie. Dzisiaj Rosja podeptała, udusiła wręcz demokrację i chce to zrobić w innych miejscach. Mówiąc o jakiejś etnicznej jedności najechała Ukrainę. Putin mówi o jakiejś „denazyfikacji”. To bezczelne – dodał prezydent USA. Jak wyjaśnił, jeszcze przed rosyjską inwazją podejmowano się wielu prób załagodzenia całej sytuacji, jednak Władimir Putin nie był skłonny do pójścia na ugodę.

– Rosjanie napotkali na ogromny opór, na dzielnych Ukraińców. Brutalna taktyka Rosji tylko wzmocniła naród ukraiński i teraz cały Zachód jest jeszcze bardziej zjednoczony. Rosja i Putin zrobili coś, czego chyba nie chcieli. Coś, co kiedyś zabierało nam całe lata, teraz zabrało nam kilka miesięcy – wskazał prezydent Joe Biden.

Zobacz również: 12-letni tygrys amurski o imieniu Putin nie żyje. Dostał zawału serca

Zobacz również: Tak Macierewicz zareagował na słowa Bidena. Wszystko zarejestrowały kamery

źródło: Twitter.com

(Visited 148 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj