Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wystosował specjalny apel do premiera, ministra zdrowia oraz szefa KPRM w którym poruszył temat przywilejów dla osób, które zdecydują się przyjąć szczepionkę na COVID-19.

W nocy ze środy na czwartek uruchomiono akcję rejestracji na szczepienia osób urodzonych w latach 1991 oraz 1992. Prezydent Białegostoku zaskoczył wszystkich swoimi śmiałymi przemyśleniami w kwestii szczepień. Polityk uważa, że należy zastanowić się nad wprowadzeniem konkretnych korzyści dla tych, którzy przyjmą szczepienie przeciw COVID-19.

Zobacz również: Agata Duda ma problemy zdrowotne? Prezydent przekazał niepokojące wieści

Wśród nich wymienił dostęp do restauracji i miejsc kultury oraz mniejszy nacisk na przestrzeganie obostrzeń. W tym celu opublikował na Twitterze apel do premiera Morawieckiego, ministra Niedzielskiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka.

Pytanie, jak na ten pomysł zareagują mieszkańcy miasta i samorządowcy.

Rada Miasta Wałbrzycha przyjęła w czwartek uchwałę o obowiązkowych szczepieniach na koronawirusa wszystkich mieszkańców i osób, które pracują w tym mieście.

Inicjatywę poparło 22 radnych, natomiast 3 było przeciw.

— Chcemy tą uchwałą doprowadzić do tego, że więcej wałbrzyszan, więcej Polaków będzie myślało o tym, że warto się zaszczepić, żeby być zdrowym, żeby nie stwarzać zagrożenia dla bliskich — mówił Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha, na którego błyskawicznie wylała się fala hejtu.

Zobacz również: Częstochowa: 26-latek uciekał ulicami miasta. Po drodze taranował radiowozy

Facebook zawiesił profil samorządowca po tym, jak w komentarzach i w wiadomościach pojawiły się groźby i publiczne nawoływanie do linczu.

— Nastąpił zmasowany atak hejtu i agresji. Skala tego, co się wydarzyło, wszystkich nas bardzo mocno zdziwiła. Do konstruktywnej krytyki wszyscy mają prawo, ale na profilu prezydenta zaczęło się obrażanie, grożenie śmiercią i nawoływanie do linczu. Do tego były okrzyki pod jego domem. To zaszło za daleko — poinformował w rozmowie z Onetem rzecznik prezydenta, Edward Szewczak.

źródło: nczas.com, dorzeczy.pl

(Visited 825 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Dworczyk u Lubeckiej: Specjalny kod QR potwierdzi, kto się zaszczepił [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here