Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w sobotnich obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Miały one miejsce w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy.

Prezydent RP spotkał się z bohaterami walk z 1 sierpnia 1944 roku

Polityk złożył także wieniec pod tablicą upamiętniającą nieżyjącego już prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– Wielokrotnie mówiłem, jak wielka jest wartość czynu powstańczego i pamięć o powstańcach. Dziękuję powstańcom warszawskim za to, że są. Służba dla Rzeczypospolitej trwa dzięki państwa obecności. Jesteście świadectwem postawy, jaką młody człowiek powinien mieć wobec swojej ojczyzny – mówił do bohaterów Andrzej Duda.

Następnie wyraził nadzieję, że kolejne pokolenia nie zapomną o powstańczym czynie z 1944 roku.

– Dziękuję, że przekazaliście nam tę wrażliwość, że dziś, mimo braku podpisanych sojuszy i zobowiązań, niesiemy pomoc innym, często ponad własne siły. Dziękuję wam wszystkim za tamten czyn zbrojny, za przykład oddania ojczyźnie do samego końca, za tę lekcję, którą przez kolejne pokolenia odrabiamy. Zawsze było warto – dla Polski i drugiego człowieka – dodawała głowa państwa.

– Muzeum to pomnik i hołd dla powstańców warszawskich, dla tych, którzy przeżyli i tych, którzy polegli, ale również dla całego pokolenia, które skrwawiło się walką o wolną ojczyznę – zauważył Duda.

Przeczytaj również:  Sikorski: „Są rzeczy gorsze niż współdzielenie niektórych aspektów suwerenności” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek: Musimy zacząć myśleć o Kościele jako kobiecie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „W niedzielę król zagra”. Cristiano Ronaldo zaskoczył kibiców

źródło: Twitter,

(Visited 72 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj