Papież Franciszek rozmawiał z dziennikarzami i podzielił się swoimi przemyśleniami w kwestii kobiecego oblicza Kościoła.

– Nawiązując do zakończonej pielgrzymki pokutnej do Kanady, związanej z postacią św. Anny, papież Franciszek powrócił do swojej refleksji na temat tego, że wiara przekazywana jest w dialekcie, który często jest językiem matek i babć — powiedział Duchowny.

– Ta rola kobiety w przekazywaniu wiary i w rozwoju wiary jest bardzo ważna. To właśnie matka i babcia uczą się modlitwy. To matka lub babcia wyjaśniają pierwsze sprawy dotyczące wiary, których małe dziecko nie rozumie. I mogę powiedzieć, że ten dialektyczny przekaz wiary jest kobiecy – dodał Franciszek.

Papież Franciszek o kobiecym obliczu Kościoła

Duchowny mówił o wartościach, jakie niesie w dzisiejszych czasach Kościół i podkreślił, że ma on typowo kobiece oblicze.

– Kościół jest kobietą. Kościół jest oblubienicą. Kościół nie jest męski. I musimy wejść w to myślenie o Kościele jako kobiecie, jako Kościele-Matce, które jest ważniejsze niż jakakolwiek ministerialne, zmaskulinizowane wyobrażenie, czy jakakolwiek męska władza. Kościół jest Matką, pomyślmy o macierzyństwie Kościoła, o figurze Matki Pana. W tym sensie należy podkreślić znaczenie przekazu wiary, tego matczynego dialektu – mówił papież podczas spotkania z dziennikarzami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Steven Seagal: „Nigdy nie zrzeknę się rosyjskiego obywatelstwa”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielka Brytania. Dziewięciolatka zasztyletowana na ulicy przez nieznanego sprawcę

źródło: KAI

(Visited 195 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj