Jak ustalił „Wprost” prezes ZUS Getruda Uścińska miała dostać od premiera Morawieckiego ofertę objęcia posady minister finansów. Jak się okazuje decyzja ta nie jest jeszcze pewna.

– Czekamy na jej decyzję. Stawiamy na kobietę ministra – powiedziała jedna z osób z otoczenia Mateusza Morawieckiego.

Przedstawiciele ZUS nie chcieli udzielić komentarza w tej sprawie.

W poniedziałek media obiegła informacja o odejściu ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, który podał się do dymisji po naradzie szefostwa PiS. O szczegółach tej sprawy poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Na ten moment obowiązki ministra finansów przejął premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że Tadeusz Kościński pracował na swoim stanowisku 815 dni i był szóstym ministrem finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości od 2015 roku.

Co wiemy o Gertrudzie Uścińskiej?

Obecna prezes ZUS ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2015 roku otrzymała tytuł naukowy profesora nauk społecznych. Od lat 80-tych powiązana jest z Uniwersytetem Warszawskim. Pełni również obowiązki w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Gertruda Uścińska była prodziekanem do spraw studenckim Wydziału Dziennikarstwa oraz Nauk Politycznych UW. Od 2016 roku zarządza Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz również: Tadeusz Kościński zdradził, dlaczego podał się do dymisji: „Przychodzi taki czas, że czy się chce, czy się nie chce…”

Zobacz również: Ostre spięcie Morawieckiego z Macierewiczem. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

źródło: 300gospodarka.pl, businessinsider.com.pl

(Visited 104 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj