Władimir Putin spotkał się z Emmanuelem Macronem a następnie odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. W pewnej chwili przywódca Rosji stracił cierpliwość zwracając się do francuskich przedstawicieli mediów.

– Czy wy chcecie tej wojny? Czy wy chcecie, żeby NATO walczyło z Rosją? – zdenerwował się Putin odpowiadając na pytanie, czy Rosja ma w planach atak na Ukrainę.

Prezydent Rosji spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Nieco później odbyła się konferencja prasowa, w której czasie rosyjski przywódca skrytykował obowiązującą w NATO politykę otwartych drzwi.

– Polityka otwartych drzwi NATO, naszym zdaniem, powinna dopuścić interpretacje, która została przyjęta w wielu europejskich dokumentach, również w dokumentach OBWE, które obejmują obowiązek niewzmacniania swojego bezpieczeństwa kosztem innych państw – mówił Putin.

Ponadto podkreślił, że Rosja próbuje łagodzić napięcia, które nasilają się aktualnie na arenie międzynarodowej.

– Chciałem odnotować także to, że Rosja tak, jak i wcześniej, stara się uspokajać sytuację, mówiąc, że jesteśmy państwem, które ma charakter obronny – stwierdził rosyjski przywódca.

Polityk zauważył, że NATO w swojej strategii określiło Rosję „przeciwnikiem”, co oznacza tylko jedno — nieprzyjazne nastawienie.

Przeczytaj również:  Jakub Kulesza przypomniał, kto za to odpowiada. Nie przebierał w słowach [WIDEO]

– Podczas gdy wzdłuż naszej granicy ustawiona jest wojskowa infrastruktura, Sojusz ma nas pouczać, gdzie mamy rozmieszczać nasze siły i jak mamy realizować nasze ćwiczenia wojskowe? – pytał Putin.

Na koniec francuscy dziennikarze podpadli Putinowi pytając, czy Rosja ma w planach zaatakować Ukrainę. Ten szybko stracił cierpliwość i odpowiedział w ostrych słowach.

– Czy wy chcecie tej wojny? Czy wy chcecie, żeby NATO walczyło z Rosją? Chcecie, żeby Francja walczyła z Rosją? – irytował się prezydent Rosji.

Zobacz również: Borys Budka ostro o premierze Morawieckim: „Głowy swojej już nie położy”

Zobacz również: Ostre spięcie Morawieckiego z Macierewiczem. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

źródło: wp.pl, onet.pl

(Visited 1 241 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj