Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował wideo na swoim kanale na Facebookku i ogłosił: „Jest z nami cały naród Ukrainy, zwyciężymy!”

Na nagraniu wystąpił premier tego kraju Denys Szmuthal, szef kancelarii głowy państwa Andrija Jermaka, a także doradca prezydenta Mychajło Podolaka.

Filmik pojawił się w sieci z okazji stu dni wojny z Rosją i nawiązuje do podobnego nagrania opublikowanego 25 lutego. Ci sami politycy przekazali, że znajdują się w Kijowie i będą bronić swojego kraju do samego końca, a wojna zakończy się zwycięstwem.

— Lider frakcji jest tutaj, szef kancelarii prezydenta — też tutaj, premier — tutaj, Podolak — tutaj i prezydent również tutaj. Nasz zespół liczy jednak znacznie więcej osób. Są tu również nasze siły zbrojne i, przede wszystkim, naród. Bronimy Ukrainy już od stu dni. Zwycięstwo będzie nasze — ogłosił Wołodymyr Zełenski na nagraniu na Facebooku.

Jeszcze wcześniej w czasie wystąpienia przed parlamentem Luksemburga, Zełenski wyjaśnił, że Rosja okupuje aktualnie około 20 proc. terytorium Ukrainy i wykorzystała w czasie wojny „niemal całą swoją armię”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa chce nowej Unii Europejskiej bez Polski i Węgier: „Znów mnie nie posłuchano”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki nie przebierał w słowach: To zdrada polskich interesów

Przeczytaj również:  Rosja pozbywa się ambasadora Łotwy. Ma dwa tygodnie na opuszczenie kraju

źródło: wpolityce.pl

(Visited 59 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj