propolski.pl: Morawiecki

Premier powinien podać się do dymisji? „Pieniędzy nie ma, to są fakty”

Poseł Solidarnej Polski Michał Wójcik zabrał głos w kwestii środków Z KPO, a raczej ich braku. Odpowiedział również na pytanie, czy szef rządu powinien podać się do dymisji.

– Pieniędzy nie ma, to są fakty. Jeżeli ktoś chce podjąć decyzje o złożeniu wniosku, my nie blokujemy tego jako Solidarna Polska – powiedział Wójcik.

Na pytanie, czy w związku ze sporem Brukseli z Warszawą i brakiem pieniędzy z KPO Mateusz Morawiecki powinien odejść ze stanowiska, odpowiedział:

– Czy to Zbigniew Ziobro był uczestnikiem posiedzenia rady europejskiej, gdzie podejmowano różnego rodzaju decyzje? Czy Zbigniew Ziobro siedział przy tym stole? – zastanawiał się minister i poseł Solidarnej Polski Michał Wójcik.

Morawiecki do dymisji?

Polityk, który był gościem w TVN24, przypomniał, że jego formacja od początku przestrzegała, że Warszawie nie uda się pozyskać środków z KPO.

Wójcik został także spytany, czy w związku z problemami Brukseli z Warszawą ws. KPO, premier powinien podać się do dymisji.

– To nie ja decyduję o tym, czy pan premier podaje się do dymisji. To każda osoba, każdy minister, premier decyduje czy podaje się do dymisji i rozumiem, że jest to ustalenie natury politycznej w ramach koalicji, kto jest premierem, kto jest ministrem. Dyskusja jest trudna – przyznał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje polski reżyser Roman Załuski. Miał 86 lat

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these