Premier Mateusz Morawiecki podzielił się z internautami wpisem, w którym zamieścił zdjęcie z czasów jego młodości. Szef polskiego rządu wygłosił przy okazji apel do mężczyzn. O co właściwie chodzi?

Mateusz Morawiecki na swoim koncie na Facebooku przypomniał o międzynarodowej akcji Moveber, która stale zyskuje na popularności. Akcja ta zwraca przede wszystkim uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn.

— Mamy listopad – miesiąc, w którym od kilku lat popularność, również w Polsce, zyskuje międzynarodowa akcja Movember. Jest to inicjatywa, która ma zwracać uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn — czytamy w poście opublikowanym przez szefa polskiego rządu.

Premier Morawiecki wspomniał, że symbolem akcji jest hodowanie wąsów przez cały listopad. Polityk przyznał, że miał pewne trudności z zapuszczeniem zarostu, czego potwierdzeniem jest zamieszczone zdjęcie.

— Symbolem akcji jest zapuszczanie wąsów przez cały listopad. Przyznam, że osobiście, w związku z pełnioną funkcją i raczej pewnymi protestami żony, byłoby mi trudno to zrobić. Ale, jak to w życiu każdego mężczyzny, miewałem wąsy, choć próby zapuszczenia bujnego zarostu nie przynosiły zadowalających rezultatów. Dowód znajdziecie na poniższym zdjęciu, które pochodzi mniej więcej z połowy lat 80. Wybaczcie niedbale zawiązany krawat — wtedy dopiero zaczynałem przygodę z garniturami — wyznał premier Morawiecki.

Na koniec premier zaapelował do mężczyzn w kwestii okresowych badań.

— Wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie, korzystania z badań okresowych i porad specjalistów, gdy czują, że coś jest nie tak. Bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Oczywiście, dotyczy to również szczepień, na które niezmiennie wszystkich zapraszam. Bądźmy zdrowi, odpowiedzialni i troszczmy się o siebie nawzajem — napisał premier.

Zobacz również: Donald Tusk pewny wygranej w wyborach parlamentarnych: wiem, co trzeba zrobić

Zobacz również: Szokujące sceny podczas marszu „dla Izy z Pszczyny”: „Je**ć PiS” [WIDEO]

Mamy listopad – miesiąc, w którym od kilku lat popularność, również w Polsce, zyskuje międzynarodowa akcja Movember….

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 5 listopada 2021

Źródło: Facebook.com

(Visited 492 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj