propolski.pl: Sondaż

Nowy sondaż. PiS zyskuje dużą przewagę. PSL odbudowuje straty

Najnowszy sondaż pracowni Estymator po raz kolejny potwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma sobie równych. PiS pomimo niewielkiej utraty poparcia wciąż góruje nad innymi formacjami politycznymi.

— Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos? — na takie pytanie odpowiadali ankietowani.

Na Prawo i Sprawiedliwość chęć oddania głosu zadeklarowało 37,6 proc. respondentów. Wskazuje to na spadek o 2,6 pkt. proc. w odniesieniu do poprzedniego badania.

Na drugiej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą chętnie poparłoby 24,6 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu na podium znalazł się Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z 12,8 proc.

Według badania czwarte miejsce zajęła Lewica z poparciem 9,1 proc., a kolejne Konfederacja z 8,2 proc. respondentów.

Najnowszy sondaż jest wyjątkowo szczęśliwy dla PSL — Polskiego Stronnictwa Ludowego — Koalicji Polskiej. Ludowcy z wynikiem na poziomie 5,7 proc. tym razem przekroczyliby próg wyborczy.

Badanie przeprowadzono w okresie 5-6 listopada 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1016 dorosłych Polaków metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo).

Zobacz również: Szokujące sceny podczas marszu „dla Izy z Pszczyny”: „Je**ć PiS” [WIDEO]

Zobacz również: Konfederacja komentuje marsze feministek i wytyka hipokryzję opozycji. Padły zdecydowane słowa

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these