Premier Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej w Lubinie skomentował obecną sytuację epidemiczną w Polsce. Zdradził orientacyjny termin, kiedy możemy zacząć myśleć o stopniowym odmrażaniu gospodarki. Okazuje się, że jeszcze trochę poczekamy, ponieważ wszystko zależy od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Szef polskiego rządu dodał, że dzięki narodowemu programowi szczepień „zbliżamy się do przełomu”. Wyjaśnił, że przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczą część gospodarki odmrażać” — mówił premier Morawiecki.

Polityk dodał, że niektóre elementy gospodarki będą odmrażane wcześniej, a inne później. Według Morawieckiego na drodze powrotu do normalności miliony Polaków muszą wykonać ten pierwszy krok i się zaszczepić.

Zobacz również: Prof. Horban wyznaje: Maj jest długi. Jeszcze nie wiemy, co będziemy doradzali

Szef polskiego rządu przypomniał, że od 10 maja każdy, kto ukończył 18 lat, będzie mógł zapisać się na szczepienia.

— Jestem przekonany, że będzie to przełom. Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej — przestrzegł premier.

Przeczytaj również:  Poznań: Mężczyzna odgryzł kobiecie kawałek ucha i uciekł jej samochodem

Zobacz również: Ruda z KOD ostro o prezydencie stolicy: Sorry, ale nie wierzę Trzaskowskiemu

Źródło: onet.pl, youtube.com

(Visited 2 374 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj