Premier Morawiecki nie ukrywa, że w najbliższym czasie możemy doświadczyć problemów z dostępnością węgla. Chodzi również o jego cenę. Szef polskiego rządu w czasie spotkania w Turowie rozmawiał z wyborcami.

Jeden z uczestników zapytał polityka o kupno węgla po cenie określonej przez rząd. Mężczyzna zauważył, że na trzy składy węgla w powiecie szczecineckim tylko jeden jest czynny i ma w ofercie ekogroszek za 2,9 tys. zł za tonę.

– Tego typu problemy z innych części kraju też do mnie docierają, że w składach węgla nie ma tej woli współpracy, jaką zakładaliśmy na początku – odparł premier.

Premier Morawiecki o problemach Polaków

Polityk przyznał, że rząd pracuje nad wprowadzeniem rozwiązań, które usprawnią system i pozwolą na zakup tańszego węgla.

– Bo dziś największym problemem jest to, że w ogóle nie ma węgla, ekogroszku w wystarczającej ilości – przyznał Morawiecki.

Ponadto dodał, że przez długi czas Polska ściągała węgiel z Rosji. Szef rządu nie ukrywał, że z dostępnością węgla będzie „dużo problemów w najbliższych miesiącach”. Przypomnijmy, że prezydent Duda podpisał we wtorek ustawę, która ma ustalać maksymalną cenę tony węgla dla osób indywidualnych, spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot na poziomie 996,60 zł.

– Ustawa wprowadza mechanizm rekompensat dla podmiotów sprzedających gospodarstwom domowym paliwa stałe, tj. węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85 proc. węgla kamiennego, wydobyte lub wyprodukowane w Rzeczypospolitej Polskiej lub do niej sprowadzone w okresie od dnia 16 kwietnia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. – poinformowano w komunikacie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Potrzeba kompetentnych ludzi”. Donald Tusk apeluje o zmiany w Polsce

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński grzmiał: Unia nośnikiem lewackiej ideologii! Powtarzam: nie lewicowej, a lewackiej [WIDEO]

źródło: dziennik.pl, DoRzeczy

(Visited 87 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj