Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził Płock i w czasie spotkania mówił o chrześcijańskich korzeniach Europy oraz potrzebie wzmacniania suwerenności. Tę określił jako podstawową wartość, którą powinniśmy koniecznie pielęgnować.

— Odmienność kulturowa narodów europejskich to wielka wartość i wielkie bogactwo, które trzeba chronić — powiedział Jarosław Kaczyński.

Kaczyński o obecności Polski w UE

— My uważamy, że powinniśmy być w Unii Europejskiej, że to nam generalnie rzecz biorąc, bardzo pomaga, jest wspólny rynek, możliwość eksportu, możliwość przechodzenia różnego rodzaju technologii, inwestycji ułatwiona, ale wiemy, że w tym wszystkim musimy zachować to, co jest podstawową wartością. Wartością, która dla nas Polaków powinna być szczególnie cenna, bo mieliśmy bardzo trudną historię. Ta wartością jest suwerenne państwo — powiedział prezes Kaczyński.

— Jak mówił, tej suwerenności w żadnym wypadku nie należy sprzedawać, nie należy poddawać się jakimś marzeniom, które „coś tam ukrywają, o jakimś wspólnym narodzie europejskim, o tym, że to, co jest w tej chwili, to jest tylko jakiś moment w historii, a później będzie coś innego, lepszego”. Za tym po prostu ukrywają się dążenia do dominacji — dodał lider PiS.

Kaczyński o zmianach w Unii Europejskiej

Polityk wyjaśnił, że UE „jest dobrym pomysłem, i ci, którzy ją tworzyli, na pewno mieli jak najlepsze intencje, odwoływali się do idei chrześcijańskiej, nie przychodziło im do głowy, że Unia będzie nośnikiem lewackiej ideologii. Powtarzam: nie lewicowej, a lewackiej — grzmiał Kaczyński.

Prezes PiS wyjaśnił, że „kultura europejska, składająca się z kultur wielu narodów, które są różne, bardzo różne ich odmienności, ich inne obyczaje, to jest wielka wartość, a nie coś, co należy zniszczyć, i to nie w imię jakiejś wielkiej idei, nie w imię ludzkości, a w nie interesów Niemiec i co najwyżej jeszcze Francji”.

— To do niczego nie prowadzi i my się temu przeciwstawiamy. Nie w imię nacjonalizmu, nie w imię jakiś innych niedobrych, szkodliwych teorii, ale w imię najlepiej zrozumianego interesu i naszego i całej europejskiej wspólnoty, w imię po prostu dobrej przyszłości — tłumaczył Kaczyński, stając po stronie wartości, których musimy za wszelką cenę bronić.

— Ja ją przypominam i stwierdzam bardzo wyraźnie: my jesteśmy strażnikami tego, żeby nam obcych obyczajów, obcych mód nie narzucano — podsumował.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 179 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj