Premier Morawiecki dokonał podsumowania mijającego roku i złożył życzenia wszystkim Polakom. Patrzę na rok 2021 z nadzieją — Narodowy Program Szczepień to nasz bilet do normalności. O północy startuje nowa dekada. Życzę sobie i Państwu, by ten rok i kolejne lata upłynęły pod znakiem polskich sukcesów — powiedział szef polskiego rządu.

Co o 2020 roku napisał Mateusz Morawiecki? Polityk opublikował post na Facebooku, w którym nawiązał do trudnych okoliczności pandemii koronawirusa.

— Kiedy Dawid Kubacki wygrywał na początku stycznia Turniej Czterech Skoczni, byliśmy pewni, że to zapowiedź 12 miesięcy sukcesów. A jednak potem przyszedł marzec i epidemia — cios, którego nikt nie mógł się spodziewać. Dziś jestem myślami z wszystkimi, których COVID-19 dotknął najbardziej. Wiele polskich rodzin musiało pożegnać swoich bliskich. Wszyscy przeżyliśmy długie miesiące w strachu o zdrowie i życie, zaniepokojeni o naszą przyszłość — napisał w mediach premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz również: Nowy przebój Kazika uderza w TVP: „Zgniła maszyna chorej propagandy” [WIDEO]

Premier podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwiązywanie kluczowych dla Polski problemów — szczególnie medykom i tym, którzy walczyli z kryzysem gospodarczym czy negocjacjami unijnymi.

Przeczytaj również:  Winnicki ostro podsumował Trzaskowskiego: Frustrat, maminsynek i ogólnie żałosny typek

— Mimo oporu, wywalczyliśmy ponad 700 mld zł dla Polski w nowym budżecie unijnym. Razem ze środkami z naszego budżetu będą one filarem budowy Nowego Ładu — napisał.

Wspomniał również o zwycięstwie wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy czy sukcesach sportowych Igi Świątek, Bartosza Zmarzlika oraz Roberta Lewandowskiego.

— W momencie największej próby pokazaliśmy to, co w nas najlepsze. Zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności i solidarności. W tym trudnym czasie mogliśmy być dumni z Polski, mogliśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami — zaznaczył premier i po chwili dodał: Patrzę na rok 2021 z nadzieją — Narodowy Program Szczepień to nasz bilet do normalności. Po tym, jak wytrwaliśmy 9 miesięcy wystarczy, byśmy z niego skorzystali. A Sylwestra spędzę tak, jak bardzo lubię. Z ludźmi, których kocham — żoną i moimi dziećmi. Wierzę, że wszyscy spędzimy go pośród najbliższych. Przywitajmy Nowy Rok bezpiecznie, niech Sylwester będzie zapowiedzią naszego zwycięstwa w walce z epidemią. O północy startuje nowa dekada. Życzę sobie i Państwu, by ten rok i kolejne lata upłynęły pod znakiem polskich sukcesów — podsumował.

To był trudny rok. Kiedy Dawid Kubacki wygrywał na początku stycznia Turniej Czterech Skoczni byliśmy pewni, że to…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 31 grudnia 2020

źródło: niezalezna.pl

(Visited 148 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here