Fani koreańskiego popu zareagowali oburzeniem na zachowanie dziennikarzy TVN. We wtorkowym wydaniu programu „Dzień dobry TVN” prowadzący kpili z urody piosenkarzy zespołu BTS.

Prowadzący „Dzień dobry TVN” Andrzej Sołtysik oraz Anna Kalczyńska poruszyli na antenie programu kwestię kanonów męskiego piękna. Pracownicy stacji przywołali w rozmowie ranking stu najprzystojniejszych mężczyzn na świecie.

Okazało się, że pierwsze miejsce przypadło Koreańczykowi Jeon Jeong-Guk, znanego również jako Jungkook. 20-letni wykonawca popularnego na całym globie zespołu BTS otrzymał jednak wiązankę kąśliwych uwag oraz niewybrednych docinek ze strony prowadzących.

Szerszą perspektywę sytuacji przybliżył bloger Maciej Pawłowski, występujący w mediach społecznościowych pod pseudonimem Dox:

— No i nasza ekipa od mowy nienawiści zaczęła oceniać wygląd zwycięzcy: „Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym… niespecjalnie bardzo męska, prawda?”. Następnie reporter zrobił sondę uliczną, żeby zapytać Polaków, co sądzą o takim wyborze. Już na wstępie wpadka, bo wziął ze sobą zdjęcie nie Jungkooka, ale jego kolegi z zespołu. Ale co tam, wszyscy Azjaci wyglądają tak samo, no nie? No więc reporter chodził po ulicy i pytał, a zaczepiani ludzie się śmiali:”Na całej ziemi? Kolczyk… Tak, kolczyk. Moja krowa też ma kolczyk”, „Facet musi być facet, a kobieta – kobieta! A tutaj nie wiadomo, jak to jest… Zniewieściały, nie wiem, małolat” — przywołał fragmenty skrytykowanego przez internautów programu.

Eee… Czyli że TVN tak naprawdę nie zgadza się na wyśmiewanie się z ludzi, manipulowanie społeczeństwem i utrwalanie stereotypów? A to ciekawe! — ocenił Pawłowski.

Dodatkowo w programie pomylono Koreę z Chinami, a później puszczono materiał o tym, że stereotypy są złe (choć co do tego nie znalazłem potwierdzenia w sieci, więc to akurat traktujcie z przymrużeniem oka) — dodał bloger.

W odpowiedzi na burzę w sieci telewizja TVN wydała oficjalne oświadczenie w serwisie instagram, jednak wyłącznie w języku polskim:

— Chcielibyśmy przeprosić Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków zespołu, artystów i fanów K-popu oraz wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w »Dzień Dobry TVN«. Wydźwięk programu był całkowicie niezgodny z naszymi wartościami. Dlatego wyjaśniamy tę sprawę wewnętrznie i dołożymy starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości — czytamy na Instagramie „Dzień Dobry TVN”.

Przeczytaj również: Tarczyński do Niemców i Francuzów: „Kto wybiera sędziów w Niemczech? (…) W Warszawie nie ma płonących aut”

Cześć, wiecie już, co wczoraj odwalił TVN? Nie? No to czytajcie. W programie Dzień Dobry TVN jak zwykle poruszano…

Gepostet von Dox am Mittwoch, 29. Januar 2020

źródło: Do Rzeczy

(Visited 321 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj