TVN

Pracownicy Dzień Dobry TVN wywołali międzynarodowy skandal. „Oni są przeciwni mowie nienawiści?”

Fani koreańskiego popu zareagowali oburzeniem na zachowanie dziennikarzy TVN. We wtorkowym wydaniu programu „Dzień dobry TVN” prowadzący kpili z urody piosenkarzy zespołu BTS.

Prowadzący „Dzień dobry TVN” Andrzej Sołtysik oraz Anna Kalczyńska poruszyli na antenie programu kwestię kanonów męskiego piękna. Pracownicy stacji przywołali w rozmowie ranking stu najprzystojniejszych mężczyzn na świecie.

Okazało się, że pierwsze miejsce przypadło Koreańczykowi Jeon Jeong-Guk, znanego również jako Jungkook. 20-letni wykonawca popularnego na całym globie zespołu BTS otrzymał jednak wiązankę kąśliwych uwag oraz niewybrednych docinek ze strony prowadzących.

Szerszą perspektywę sytuacji przybliżył bloger Maciej Pawłowski, występujący w mediach społecznościowych pod pseudonimem Dox:

— No i nasza ekipa od mowy nienawiści zaczęła oceniać wygląd zwycięzcy: „Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym… niespecjalnie bardzo męska, prawda?”. Następnie reporter zrobił sondę uliczną, żeby zapytać Polaków, co sądzą o takim wyborze. Już na wstępie wpadka, bo wziął ze sobą zdjęcie nie Jungkooka, ale jego kolegi z zespołu. Ale co tam, wszyscy Azjaci wyglądają tak samo, no nie? No więc reporter chodził po ulicy i pytał, a zaczepiani ludzie się śmiali:”Na całej ziemi? Kolczyk… Tak, kolczyk. Moja krowa też ma kolczyk”, „Facet musi być facet, a kobieta – kobieta! A tutaj nie wiadomo, jak to jest… Zniewieściały, nie wiem, małolat” — przywołał fragmenty skrytykowanego przez internautów programu.

Eee… Czyli że TVN tak naprawdę nie zgadza się na wyśmiewanie się z ludzi, manipulowanie społeczeństwem i utrwalanie stereotypów? A to ciekawe! — ocenił Pawłowski.

Dodatkowo w programie pomylono Koreę z Chinami, a później puszczono materiał o tym, że stereotypy są złe (choć co do tego nie znalazłem potwierdzenia w sieci, więc to akurat traktujcie z przymrużeniem oka) — dodał bloger.

W odpowiedzi na burzę w sieci telewizja TVN wydała oficjalne oświadczenie w serwisie instagram, jednak wyłącznie w języku polskim:

— Chcielibyśmy przeprosić Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków zespołu, artystów i fanów K-popu oraz wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w »Dzień Dobry TVN«. Wydźwięk programu był całkowicie niezgodny z naszymi wartościami. Dlatego wyjaśniamy tę sprawę wewnętrznie i dołożymy starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości — czytamy na Instagramie „Dzień Dobry TVN”.

Przeczytaj również: Tarczyński do Niemców i Francuzów: „Kto wybiera sędziów w Niemczech? (…) W Warszawie nie ma płonących aut”

https://www.facebook.com/doxtradus/photos/a.822295187818286/2620221958025591/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARARJLRiIOvmQIGdNpZmnusUWdxmrkpPTLONitLCI-YOcZZB3UOqYrdvQ8h-fkCn7U5ptCoVHmqG5ch_CDNh298o67PoEZOgerSQYm8Njsw-LrIwLhB4i6KbFU9B74KXwiN-qu_bj1Pf3z_OAPByFYjWhsBsfeFCIxNmqp2zlZTswKRq4eRTWl15UG7KxJCPhBVa5PEOVc3nv5qh_YvXsfE0G9HPA4GZqQyNAZvTDkmnQCwrhr2cMYry4D-ggNAqrdWx7KHjirACfWJX2TVh5iGcTZ6sbHTbRS2Q4r3Nm0j8iX5aRPJFanT9BMh–0dRt-VcBiCP8zxnCU9652z9MWOzHlSPCxmOCT-YiAC6iKuFSH-NhQSIsew&__tn__=H-R

https://www.instagram.com/p/B76BSMSgvO0/?utm_source=ig_web_copy_link

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these