Sławomir Mentzen, ekonomista i wiceprezes partii KORWiN odniósł się do tematu szalejącej inflacji, która w przyszłym roku może przebić 20 proc.

– Inflacja za wrzesień wyniosła 17,2%. Nasza gospodarka zbliża się do ściany, ale niestety daleko nam do sufitu tej inflacji. W przyszłym roku raczej bez problemu przebijemy 20%, najgorsze dopiero przed nami – powiedział Sławomir Mentzen.

– Jeszcze większym zaskoczeniem i dużo gorszą wiadomością niż inflacja na poziomie 17,2% jest inflacja bazowa, która wyniosła aż 10,8%. Tak dużego skoku inflacji bazowej jeszcze nie mieliśmy. Idziemy w bardzo złym kierunku. Jeżeli stopy procentowe pójdą w górę, będziemy płacić jeszcze więcej za kredyty, a gospodarka będzie się bardzo szybko chłodzić. Jeżeli stopy procentowe nie urosną, kurs złotego będzie dalej leciał na twarz, a inflacja rosła coraz szybciej. Każde rozwiązanie będzie niosło ze sobą negatywne skutki – przyznał ekspert.

Ocenił przy tym, że zmierzamy w dramatycznym kierunku i jeżeli nic się nie zmieni to wszyscy będziemy cierpieć.

– Jeszcze większym zaskoczeniem i dużo gorszą wiadomością niż inflacja na poziomie 17,2% jest inflacja bazowa, która wyniosła aż 10,8%. Tak dużego skoku inflacji bazowej jeszcze nie mieliśmy. Idziemy w bardzo złym kierunku. Jeżeli stopy procentowe pójdą w górę, będziemy płacić jeszcze więcej za kredyty, a gospodarka będzie się bardzo szybko chłodzić. Jeżeli stopy procentowe nie urosną, kurs złotego będzie dalej leciał na twarz, a inflacja rosła coraz szybciej. Każde rozwiązanie będzie niosło ze sobą negatywne skutki – dodał Mentzen.

Inflacja za wrzesień wyniosła 17,2%. Nasza gospodarka zbliża się do ściany, ale niestety daleko nam do sufitu tej…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Piątek, 30 września 2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest dymisja w rządzie. To on pożegnał się ze stanowiskiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najnowsze dane dotyczące poziomu inflacji. Jest komentarz Donalda Tuska

źródło: Nczas.com / Facebook

(Visited 846 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj