Policja wyznaczyła 20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego Jacka Jaworka.

— W nocy z piątku na sobotę w Borowcach pod Częstochową doszło do tragedii. Trzyosobowa rodzina została zastrzelona we własnym domu. – Wstępne oględziny wskazują, że osoby te zginęły od ran postrzałowych — przekazał rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek.

Zobacz również: Uwaga! Niebezpieczny przestępca na wolności. Alert dla 3 województw

Jacek Jaworek w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa jest poszukiwany listem gończym. Każdy kto posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. „Gwarantujemy anonimowość” — zapewniła policja.

Mł. asp. Kamil Sowiński z częstochowskiej policji poinformował, że ok 1 w nocy policja dostała zgłoszenie o sprzeczce domowej. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli trzy ciała. To 44-letnie małżeństwo i ich nastoletni syn. Drugi z synów zdążył uciec przez okno i tym samym uchronił się przed śmiercią.

Jacek Jaworek był członkiem rodziny i od pewnego czasu mieszkał z ofiarami w jednym lokalu. Po przyjeździe na miejsce zbrodni, policjanci nie zastali go w domu. W momencie zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po fakcie poszukiwany mógł zdążyć się przebrać.

Przeczytaj również:  "Rzygać mi się chce". Lempart krzyczy pod domem Kaczyńskiego [WIDEO]

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. „Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!— ostrzega policja.

20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego Jacka Jaworka lub odnaleźć jego zwłoki, wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Gwarantujemy anonimowość – CZYTAMY.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy. W domu jednorodzinnym natknięto się na ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zginęły od ran postrzałowych. Ustalenia śledczych jednoznacznie wskazują na Jacka Jaworka, który miał się dopuścić tych strasznych czynów. Tuż po morderstwie mężczyzna zbiegł przed policją, a prokuratura wysłała za nim list gończy.

Zobacz również: Zabójstwo rodziny w Borowcach. Prokuratura podała prawdopodobny motyw

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą znaleźć i zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje lub sam jest ofiarą). Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112 – dodaje policja.

Gwarantujemy anonimowość. Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat  przypomniano w komunikacie.

Przeczytaj również:  Zełenski rozmawiał telefonicznie z Scholzem. Co z tego wynikło?

Źródła: DoRzeczy.pl, slaska.policja.gov.pl

(Visited 345 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj