propolski.pl: Posłowie KO zwrócili się do rządu

Posłowie KO chcą, by rząd poddał się UE. Mieszkowski: Jesteśmy Europejczykami polskiego pochodzenia [WIDEO]

Posłowie KO zorganizowali konferencję we Wrocławiu i swój mocny przekaz skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego. Parlamentarzyści apelowaliby rząd zaakceptował plany UE i nie przeciwstawiał się rozwiązaniu, które łączy budżet UE z przestrzeganiem praworządności.

Obecny na spotkaniu były szef PO Grzegorz Schetyna powiedział: — Polityka, którą prowadzi rząd, strasząc wetem i umiejscawiając się na marginesie UE, tak naprawdę skazuje nas na polityczny niebyt.

— Czy Polska chce być częścią Europy Zachodniej, cywilizacji Zachodniej, czy też chce się sytuować między takimi politykami, jak Łukaszenka i Putin. Nie ma trzeciej drogi, dlatego mówimy bardzo wyraźnie i stawiamy twardo ten postulat — weto odsuwa nas od polityki UE — kontynuował pytająco Schetyna.

Następnie głos zabrał Krzysztof Mieszkowski, który stwierdził, że jest „Europejczykiem polskiego pochodzenia”.

— Wydaje mi się, że Jarosław Kaczyński jest już w odwrocie, będziemy się z nim żegnać. Mam nadzieję, że ta stanowczość polskich kobiet również do tego doprowadzi. Państwo PiS chce Polski narodowo-katolickiej, nie europejskiej. To jest realne zagrożenie dla naszej rzeczywistości. My w Polsce jesteśmy Europejczykami polskiego pochodzenia — mówił Mieszkowski.

Zobacz również: Joe Biden poprosił o pieniądze: „Dołóżcie się”. Wyborcy go wyśmiali

Do sprawy odniosła się również posłanka Klaudia Jachira, która straszyła, że przez PiS może nie dojść do wymian studenckich.

— Zastanówmy się, czy chcielibyśmy żyć spychani w stronę Wschodu. Czy chcielibyśmy żyć na powrót z zamkniętymi granicami, bez pieniędzy, które pozwalają na rozwój, bez wymian studenckich, bez otwartego społeczeństwa, które może wspólnie wymieniać się doświadczeniami w całej Europie? Nie damy się PiS-owi wypchnąć z Europy — powiedziała Jachira.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these