Jerzy Owsiak napisał do Kingi Dudy i przyznał, że docenia jej społeczną funkcję doradcy.

Szef WOŚP podkreślił, że sam od czasu do czasu wsłuchuje się w opinie swoich wnuczek.

— Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz — Jerzy Owsiak.

W dalszej części wpisu Owsiak nawiązał do apelu, który prezydent Duda umieścił w mediach społecznościowych.

— Twój Tata na Twitterze przedstawił apel rodziny, która prosi o pomoc – potrzebuje środków na walkę z chorobą nowotworową głowy rodziny. Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie. Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia. Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt. Jako Fundacja, na cel związany z leczeniem chorób nowotworowych u dzieci dedykowaliśmy 5 Finałów i kupiliśmy blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej — czytamy we wpisie lidera WOŚP.

Przeczytaj również:  Zrobił to! Lewandowski z pierwszym golem dla Barcelony [WIDEO]

Jurek Owsiak stwierdził, że przed kilkoma tygodniami, Andrzej Duda miał szansę w wyjątkowy sposób pomóc onkologii.

Zobacz również: Posłowie KO chcą, by rząd poddał się UE. Mieszkowski: Jesteśmy Europejczykami polskiego pochodzenia [WIDEO]

— Chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii — wskazał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

— W ciągu 28. Finałów WOŚP zebraliśmy ponad 1 313 000 000 PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń To ogromne pieniądze. Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz — kontynuował Owsiak.

Do Kingi Dudy Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 23 listopada 2020

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 2 576 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj