Posłanka KO Iwona Śledzińska-Katarasińska w mocnych słowach skomentowała zapowiedź polityków PiS o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej.

— Aż dziw, że przez 5 lat wytrzymali bez bicia i maltretowania żon i przyjaciółek — napisała posłanka KO na Twitterze.

Śledzińska-Katarasińska to posłanka Koalicji Obywatelskiej z okręgu łódzkiego wybierana nieprzerwanie od 1991 roku. W swoim najnowszym wpisie stwierdziła, że nowa odsłona „dobrej zmiany” zaczyna się od wypowiedzenia konwencji przeciw przemocy.

— W nowej odsłonie „dobrej zmiany” zaczynają od wypowiedzenia konwencji przeciw przemocy. Aż dziw, że przez 5 lat wytrzymali bez bicia i maltretowania żon i przyjaciółek. Widocznie Prezes nie do końca wiedział, co to za konwencja. Początek znamy, kto bądź co w kolejce… — czytamy we wpisie posłanki.

16 lipca na antenie telewizji Trwam minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, oświadczyła, że nasz kraj szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Rząd do końca roku ma czas na podjęcie wiążącej decyzji. Ruszyła również zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą dotyczącą wypowiedzenia konwencji.

Projekt ustawy przygotował Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

 

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 64 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj