Poseł Robert Winnicki w mocnym tonie skrytykował filozofię Polskiego Ładu, która weszła w życie od 1 stycznia. Planem rządu była poprawa sytuacji Polaków poprzez m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.

Media donoszą o rażących błędach, które pojawiły się wraz z wejściem w życie rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów. Donosi się, że przedstawiciele kilku zawodów otrzymali już niższe pensje.

Do całej sprawy odniósł się rzecznik rządu, który podczas konferencji prasowej zapewnił, że wszystkie błędy zostaną naprawione.

Poseł Robert Winnicki opublikował w mediach społecznościowych krytyczny wpis poświęcony wielkiej reformie PiS. Prawicowy polityk potępił wprowadzone rozwiązania i ujawnił rozmowę z jedną z emerytek, która nie kryła swojego rozczarowania Polskim Ładem.

– Przed chwilą bliska mi osoba zadzwoniła zbulwersowana, że dostała… 150 zł emerytury mniej w styczniu. Nie, nie jest emerytką „resortową” z 10 000 tylko kobietą, która za 40 ciężko przepracowanych lat dostawała 1600 a w tym miesiącu… 1450. @pisorgpl – spieprzyliście po całości – napisał poseł Winnicki na Twitterze.

Nie da się ukryć, że pokrzywdzeni zostali również niektórzy policjanci oraz nauczyciele.

Ministerstwo Finansów zapewniało, że efektem rozwiązań Polskiego Ładu będą wyższe emerytury. Stało się jednak inaczej, a rzeczywistość wcale nie wygląda tak różowo.

– Dzięki rozwiązaniom podatkowym Polskiego Ładu część emerytów i rencistów już otrzymało wyższe świadczenia. Od tego roku osoby pobierające emerytury do 2500 złotych brutto nie zapłacą w ogóle podatku PIT. Skorzystają również osoby, które otrzymują świadczenia powyżej 2500 złotych brutto, ponieważ zapłacą podatek tylko od kwoty przekraczającej 2500 złotych – wyjaśniła Marlena Maląg.

Zobacz również: Paulo Sousa powiedział, dlaczego zostawił Polskę: „To projekt już zakończony”

Zobacz również: Jarosław Kaczyński się tłumaczy: Polskie służby mają Pegasusa, ale…

źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 1 098 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj