propolski.pl: Paulo Sousa zignorował sukces Polaków

Paulo Sousa powiedział, dlaczego zostawił Polskę: „To projekt już zakończony”

Były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa wyznał, dlaczego podjął decyzję o porzuceniu reprezentacji Polski.

Słowa Portugalczyka nie wszystkim przypadły do gustu i są interpretowane jako brak szacunku do byłego pracodawcy, jak również próby zaskarbienia sobie sympatii kibiców Flamengo Rio de Janeiro.

Paulo Suosa, wywołał medialną burzę, kiedy obwieścił, że odchodzi z reprezentacji. Szybko okazało się, że Portugalczyk wybrał brazylijskie Flamengo de Janeiro.

Były selekcjoner polskiej reprezentacji był gościem telewizji RTP, gdzie opowiedział o swojej motywacji.

— Podjąłem decyzję o odejściu z reprezentacji Polski, żeby trenować jeden z najlepszych klubów na świecie — powiedział 51-latek.

Wiele osób wyciągnęło wniosek, że dla Sousy polska reprezentacja była jedynie punktem, z którego mógł się odbić dalej. Przy tym nie czuje on żadnego sentymentu do Polski, o czym świadczą jego słowa.

— Podejmuję różne decyzje, ale zawsze pokazywałem, że nie boję się ich podejmować. Polska to projekt już zakończony. Jestem bardzo skupiony na Flamengo, na jego wymaganiach, na tym niezwykłym wyzwaniu — powiedział Portugalczyk.

— Już w okresie mojej pracy z reprezentacją pojawiły się oferty z kilku klubów, ale wcześniej nie było wśród nich nazwy Flamengo. To normalne, że moja decyzja nie mogła się spodobać. Nie można zakwestionować mojej uczciwości, powagi i szacunku, jaki okazywałem od początku do końca pracy w Polsce — dodał trener.

Jego zdaniem prowadzona przez niego polska drużyna poprawiła swoją grę i osiągnęła sukcesy, które wcześniej nie były możliwe.

— Kierowana przeze mnie ekipa była jedną z reprezentacji, która zdobyła najwięcej goli podczas eliminacji do mistrzostw świata — wyjaśnił Sousa.

Zobacz również: Ziobro o zamknięciu profilu Konfederacji na Facebooku: Niebywałe i nieakceptowalne [WIDEO]

Zobacz również: Prof. Simon ostro o niezaszczepionych Polakach: “Bezhołowie i prymitywizm” [WIDEO]

źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these