Strona główna Polska Poseł PSL Teofil Bartoszewski szczerze o Kaczyńskim: „Jest jednym z najwybitniejszych polityków w Polsce”

Poseł PSL Teofil Bartoszewski szczerze o Kaczyńskim: „Jest jednym z najwybitniejszych polityków w Polsce”

4 min czytania
0
0
486
Teofil Bartoszewski

Poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski w pozytywnych słowach wypowiedział się o liderze Prawa i Sprawiedliwości Jarosławie Kaczyńskim.

— Jarosław Kaczyński to wybitny polityk — powiedział Teofil Bartoszewski podczas wywiadu w programie „Politycy od kuchni”.

Podkreślił, że prezes PiS ma wiele pozytywnych cech, które czynią go niezastąpionym liderem i powinny budzić podziw.

— Jest to polityk o nieprawdopodobnej sprawności, a to bardzo ważna cecha. Kaczyński był wiele lat w głębokiej opozycji i wydawało się, że nigdy z tego nie wyjdzie, po czym wziął wszystko, co było do zabrania — dodał Bartoszewski.

Poseł PSL nie do końca zgadza się z postulatami Kaczyńskiego oraz nie popiera jego wszystkich inicjatyw. Postrzega go jednak jako wybitnego w swojej dziedzinie.

— Jarosław Kaczyński jest jednym z najwybitniejszych polityków ostatniego trzydziestolecia w Polsce — podkreślił historyk.

W 2018 roku Bartoszewski rozpoczął współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym. W 2019 roku jako działacz PSL kandydował do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej, nie odniósł jednak w tym temacie wymarzonego sukcesu. Zebrał wówczas 35 075 głosów w okręgu wyborczym nr 4, co nie dało mu przepustki do kariery europosła. Jeszcze w tym samym roku kandydował z ramienia PSL w wyborach parlamentarnych w okręgu warszawskim. Udało mu się uzyskać mandat posła IX kadencji, otrzymał bowiem 30 405 głosów.

źródło: telewizjarepublika.pl 

Reakcja
Przeczytaj również:  Kasia Tusk mocno uderza w Kaczyńskiego i PiS: "Nie mam nic do stracenia"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez propolski
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Nawet lewica nie wierzy w absurdalny pomysł PO. Miller: „To jakiś żart?”

Wybory prezydenckie dobiegły końca. Choć kandydatowi Koalicji Obywatelskiej nie udało się …