Poseł KO Robert Kropiwnicki był gościem w programie Michała Rachonia „Woronicza 17” i skomentował bieżącą sytuację polityczną. 

Parlamentarzysta odniósł się również do tegorocznego Marszu Niepodległości, podczas którego nie brakowało starć między demonstrantami a policją.

— 11 listopada policja w ogóle nie powinna dopuścić do tego, by się odbyła ta manifestacja. Ona była przecież nielegalna — powiedział Robert Kropiwnicki.

Przez ostatnie tygodnie w Polsce panowała dość chaotyczna atmosfera spowodowana licznymi strajkami kobiet, sprzeciwiającymi się wyrokowi TK w sprawie aborcji.

Obie manifestacje miały miejsce w trakcie trwającej epidemii koronawirusa, jednak Kropiwnicki zupełnie inaczej je ocenia.

— Czym innym jest agresywne działanie bojówek, które odpalają race i atakują ludzi, a czym innym jest spontaniczny protest w obronie praw człowieka. Pokojowe manifestacje powinny się odbywać, a agresywne — nie — wyjaśnił w programie „Woronicza 17” w TVP Info.

Zobacz również: Kult nie przyjął wsparcia od Glińskiego: „Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”

Redaktor Michał Rachoń zapytał na koniec, czy hasło „wypier****ć”, które często pada z ust uczestniczek Strajku Kobiet, jest agresywne czy nie.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

—To werbalizacja pewnych emocji. To kwestia poczucia smaku. To nie moja estetyka, ale uważam, że to emocja społeczna po tym wyroku trybunału…— odpowiedział Kropiwnicki.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 347 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj