Bill Gates ponownie przestrzegł ludzkość przed pojawieniem się groźniejszej mutacji wirusa, która może okazać się śmiertelna.
Amerykański miliarder podkreślił, że pandemia jeszcze się nie skończyła i wciąż powinniśmy być czujni.

Bill Gates po długim milczeniu skomentował temat pandemii koronawirusa. Współzałożyciel Microsoftu twierdzi, że w przyszłości może pojawić się dużo groźniejszy wariant dziesiątkujący ludzkość.

— Nadal jesteśmy narażeni na ryzyko, że ta pandemia wygeneruje wariant, który byłby jeszcze bardziej transmisyjny i jeszcze bardziej śmiertelny — powiedział Bill Gates.

Nie wszyscy wiedzą, że miliarder napisał książkę, w której opisał ewentualny scenariusz wybuchu kolejnej pandemii. Teraz przestrzegł przed kolejnym, dużo bardziej niebezpiecznym wariantem, przed którym może nas uratować tylko szczepionka.

Bill Gates zaapelował również o utworzenie zespołu międzynarodowych ekspertów. W skład tego zespołu mieliby wejść epidemiolodzy oraz eksperci zajmujący się modelowaniem komputerowym.

Miliarder wspomina również o konieczności utworzenie globalnego zespołu, zarządzanego przez WHO, który skutecznie reagowałby na epidemie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowe doniesienia o stanie zdrowia Putina. Czy czeka go operacja onkologiczna?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niepokojące doniesienia „The Times”: „Rosja podjęła decyzję o ataku na Mołdawię”

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

źródło: o2.pl, propolski.pl

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj