propolski.pl: Polskie wojsko buduje mur na odcinku ponad 150 kilometrów granicy z Białorusią [wideo]

Polskie wojsko buduje mur na odcinku ponad 150 kilometrów granicy z Białorusią [WIDEO]

Polskie służby mundurowe budują specjalny mur z drutu kolczastego. Ma on na celu uszczelnienie granicy polsko-białoruskiej w rejonie Zubrzycy Wielkiej. Do sieci trafiły już pierwsze nagrania z budowy. Ogrodzenie będzie miało ok. 3 metrów wysokości i 180 km długości.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest wciąż bardzo napięta. Władze Polski przekonują, że muszą pilnować szczelności terenu oddzielającego nas od Białorusi, w tym kontekście powołują się na komunikat Komisji Europejskiej, która o dziwo jest po stronie Polski.

Zobacz również: Czy Polacy chcą mur na granicy? Wynik sondażu zaskakująco racjonalny

— Dość podżegania do nielegalnej emigracji. Jak pan powiedział mi kilka dni temu, że taki komunikat ze strony KE wyjdzie do Polski, to powiedziałbym: oj, chyba wątpię — mówił premier Mateusz Morawiecki we wczorajszej rozmowie na antenie Polsat News.

— Tymczasem sam przeczytałem ten komunikat i dzisiaj widzę bardzo wyraźnie, że KE zrozumiała, odrobiła lekcję i że dzisiaj mówi językiem Polski, Czech, Węgier, bo to my, Grupa Wyszehradzka pokazywaliśmy ryzyka z tym związane i konieczność obrony własnego terytorium — dodał.

Działania partii rządzącej spotykają się jak zwykle ze zdecydowanym sprzeciwem opozycji. Politycy przypominają o potrzebie humanitarnego traktowania uchodźców i wzywają władze do ich wpuszczenia.

Tymczasem w środę w mediach pojawiły się materiały, które raczej definitywnie zamykają drogę do zmiany planów rządu. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak udostępnił w internecie zdjęcia żołnierzy, którzy zajęli się już budową specjalnego ogrodzenia na granicy z Białorusią.

Zobacz również: Polskie służby porównane do SS. Kamiński zawiadamia prokuraturę

— Wzmacniamy granice! Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot zwiększy jej szczelność i znacznie utrudni próby nielegalnego przekraczania — poinformował.

Źródło: wMeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these