Ofensywa w Donbasie stale przybiera na sile. Nie wszyscy jednak postrzegają ją jako zagrożenie. Polski dziennikarz Michał Majewski jest zdania, że sytuacja na wschodniej Ukrainie ostatecznie pogrąży Putina i całą Rosję.

Rosyjscy wojskowi przyznają, że celem prowadzonych działań operacyjnych jest przejęcie wschodniej części Ukrainy i wybicie korytarza lądowego na Krym.

Niektórzy postrzegają ostatnią opcję jako ogromne zagrożenie dla Mołdawii, która leży na granicy z separatystycznym regionem.

Nie wszyscy są zdania, że Rosję stać na dalszą walkę w regionie.

W sieci pojawia się wiele analiz, z których wynika, że ofensywa w Donbasie nie udaje się tak, jak Putin to sobie zaplanował. Do sprawy odniósł się dziennikarz Michał Majewski, który ocenił, że aktualne wydarzenia mogą doprowadzić do upadku Rosji.

– Figę mają Rosjanie, a nie nową ofensywę. Amerykanie są zdeterminowani, by ich rzucić na kolana. To widać po sprzęcie, który idzie za Dniepr. Rosja się zapadnie – napisał dziennikarz.

Michał Majewski dodał, że jest to dla Polski ogromna szansa.

– Będziemy mieli niepowtarzalne okienko, by jako Polska zagrać ligę wyżej i oddziaływać na region. Dzięki, panie Putin. Co rozumiesz przez „zapadnięcie”? – zapytał dziennikarz sportowy Pol.

– Będzie skupiona na wewnętrznych kłopotach – społecznych, utrzymaniu spoistości terytorialnej, bez zdolności do tworzenia nowoczesnej broni – padła odpowiedź.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mer Mariupola ostro o Putinie: „Hitler mówił to samo o Żydach”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dr Zbigniew Hałat nie żyje. Lekarz odszedł w wieku 72 lat

Źródło: Twitter.com

(Visited 370 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj