propolski.pl: Pilne

Mer Mariupola ostro o Putinie: „Hitler mówił to samo o Żydach”

Wadym Bojczenko, mer Mariupola odniósł się do wypowiedzi Władimira Putina o narodzie ukraińskim. Przypomniał, że „Hitler mówił to samo o Żydach”.

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu rozmawiał z prezydentem Rosji i poinformował go, że Mariupol został „wyzwolony”. Z tymi słowami nie zgadza się jednak rząd w Kijowie, mówiąc, że ukraińscy żołnierze, w tym pułk Azow w dalszym ciągu bronią tego miasta.

– Jestem wdzięczny każdemu bohaterowi i każdej bohaterce, którzy bronią Mariupola. Dotyczy to Sił Zbrojnych, Gwardii Narodowej, pułku Azow, 36. Brygady Morskiej oraz straży granicznej. Wszyscy oni są teraz na miejscu i wszyscy bronią ojczyzny. Są na swojej ziemi, bronią swoich matek, żon i dzieci. Motywuje ich to do działania. W przeciwieństwie do Rosjan, którzy nas zaatakowali – mówił mer Mariupola.

Wadym Bojczenko skomentował słowa Władimira Putina, mówiąc, że „nie ma takiego narodu jak Ukraińcy”.

– Hitler mówił to samo o Żydach – zaznaczył.

– Putin nie ma racji. Ukraińcy mieszkają na całym świecie. Jest nas około 65 mln. W Mariupolu co druga osoba jest związana z Rosją w ten czy inny sposób. Są tu etniczni Rosjanie, ludność rosyjskojęzyczna. Jednak zniszczenia nie mają charakteru etnicznego, lecz polityczny. Niszczony jest naród ukraiński – dodał mer.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rząd szykuje obniżkę podatku PIT: „System ma być jak najbardziej sprawiedliwy i skłaniać do pracy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Belgijski historyk mówi wprost: Rząd Niemiec potajemnie trzyma z Putinem. Chodzi o interesy

źródło: Onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these