Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki zaapelował do Donalda Tuska, by ten wyprowadził Platformę Obywatelską z EPL. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

– Wzywam pana Tuska, aby natychmiast zrezygnował z kierowania Europejską Partią Ludową i wyprowadził z niej Platformę Obywatelską, albo żeby przyznał, że EPL popiera błędny, wypaczony i obłędny system ETS, i wspiera Nord Stream 2, czyli daje instrument szantażu politycznego Putinowi – powiedział Mateusz Morawiecki, rozmawiając z portalem Interia.pl.

Premier Morawiecki podkreślił, że aktualna inflacja jest w dużym stopniu efektem działań Brukseli.

– Ja chcę walczyć realnie z inflacją i nie chcę mówić z ironią jak Donald Tusk, że rząd właściwie nic nie może zrobić, bo nie ma magicznego guzika z napisem „niskie ceny” – mówił polityk.

Do wywiadu Mateusza Morawieckiego odniósł się były premier Donald Tusk, który nie przebierał w słowach.

– Mateuszu, kończyć też trzeba umieć – podkreślił szef Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Obiecywana obniżka podatku VAT na paliwa będzie kosztować budżet nawet 1,5 mld zł co kwartał. Nowa Tarcza będzie funkcjonować od 1 lutego i zostanie wprowadzona na pół roku z opcją przedłużenia czasu jej działania.

– Jeśli inflacja będzie w trendzie spadkowym i na horyzoncie będziemy wyraźnie widzieli jej osłabienie, to będziemy stopniowo wracali do normalnych stawek. Ale żadnego scenariusza nie przesądzam. Natomiast teraz te działania są bardzo ważne, bo dotyczą budżetów polskich rodzin – skwitował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Zobacz również: Maryla Rodowicz popadła w kłopoty? „Jestem skłonna żebrać”

Zobacz również: Sondaż: Co jest powodem wysokich podwyżek cen prądu i gazu? Te wiadomości nie spodobają się rządowi

źródło: Interia.pl, DoRzeczy.pl, Twitter.com

(Visited 129 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj