Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania wypłat środków unijnych z praworządnością. Spowodowało to brak jednomyślności państw członkowskich UE w sprawie budżetu na lata 2021-2027.

Polska i Węgry zostały „za zamkniętymi drzwiami” poparte przez sześć innych państwa. O sprawie poinformował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski. Polityk swoje doniesienia oparł na publikacji portugalskiego „Expresso”.

— Za zamkniętymi drzwiami PL i HU popierały: 1/Portugalia 2/Czechy 3/Słowenia 4/Łotwa 5/Bulgaria 6/Chorwacja 8 Państw to prawie 1/3 składu UE Kolejne zrobią coming out, te które: – pilnie potrzebują pieniędzy – boją się analogicznych sankcji budżetowych za łamanie dyscypliny makroekonomicznej — oznajmił na Twitterze Saryusz-Wolski.

W poniedziałek wieczorem w Warszawie odbędzie się spotkanie Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Tematem rozmów ma być omówienie dalszego postępowania w kontekście negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej donosi PAP.

Przeczytaj również: Gadowski ostrzega: To już nie Orwell i Huxley tylko rzeczywistość. Rządy zaczęły realizować wielki plan

źródło: Tysol

(Visited 3 749 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Anna Maria Żukowska atakuje PiS: To bzdury, wciskacie ludziom kit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj