35-latka z Chełma stała się ofiarą internetowego oszustwa. Aż trudno uwierzyć w to, co się stało, ponieważ kobieta straciła 45 tys. złotych, wierząc, że rozmawia z amerykańskim celebrytą Willem Smithem.

Rzecznik KMP w Lublinie podał więcej szczegółów tej zaskakującej sprawy. Kamil Gołębiowski z KMP poinformował, że 35-latka rozmawiała z „Willem Smithem” za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kilku oszustów, którzy udawali amerykańskiego gwiazdora, było niezwykle przekonujących.

Kobieta nawet rozpoznała aktora podczas jednej z rozmów wideo. Gdy znajomość zaczęła nabierać rozpędu, mieszkanka Chełma została poproszona o przelanie na wskazane rachunki 45 tysięcy złotych.

Zobacz również: Przepracował w „Żabce” jeden dzień. Zrobił zbiórkę, bo mama kazała mu zmywać

Oszustwo polegało na tym, że użytkownicy udający Smitha poprosili, by 35-latka odebrała paczkę, której zawartość mogła przyprawić o zawrót głowy. Miały się w niej znajdować diamenty o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce, a także dokumenty rozwodowe. Jedyne, co musiała zrobić Polka, by otrzymać paczkę to opłacenie cła w wysokości 45 tys. złotych. Oczywiście po wykonaniu zadania, słuch po Willu zaginął.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

źródło: plotek.pl

(Visited 500 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj