Polityk sympatyzujący z Platformą Obywatelską w rozmowie z Wirtualną Polską wyznał, że to nie Donald Tusk jest największym problemem partii, jak przekonuje wielu ekspertów.

— Nie w Tusku jest problem, bo on jest wartością dodaną i bez niego leżelibyśmy na deskach. Problem jest w partii — powiedział polityk, który jest zdania, że były premier pozytywnie wpłynął na wyniki ostatnich sondaży. Faktycznie KO przez pewien czas wznosiła się w badaniach, odbierając głosy Polsce 2050 Szymona Hołowni. Efekt Tuska nie trwał jednak zbyt długo i wydaje się, że trend wzrostowy zaczął właśnie słabnąć.

18 września będzie miała miejsce konwencja największej partii opozycyjnej, nie dowiemy się jednak na niej o szczegółach programu. Omawiane będą za to zmiany o charakterze wewnątrzpartyjnym.

We władzach partii planuje się wprowadzenie parytetu, politycy skoncentrują się również na osłabieniu roli Młodych Demokratów.

— Jeśli się nie zmobilizujemy do roboty, stracimy tę jesień — mówił jeden z przedstawicieli opozycji.

Polityk PO jest zdania, że gdyby nie Donald Tusk, to sama partia nie przejawiałaby zbyt dużej aktywności. — Zrobiliśmy trzy konferencje prasowe w dwa miesiące. W klubie jest pusto — stwierdził.

Ponadto podkreślił, że wielu polityków opozycji spodziewa się znaczących zmian.

— Wielu z nich bowiem narzeka na dyscyplinę w klubie, przywołując choćby niedawne głosowanie nad wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego przy wschodniej granicy — powiedział sympatyk PO. Zauważył przy tym, że polityków niepokoją malejące sondaże.

— Dziś perspektywy na wygraną z PiS nie wyglądają dla nas optymistycznie, a właściwie w ogóle nie wyglądają, bo ich nie ma. Tusk miał swój „efekt”, bo wróciliśmy do poziomu między 20 a 27 proc. Nie w Tusku jest problem, bo on jest wartością dodaną i bez niego leżelibyśmy na deskach. Problem jest w partii. Dlatego Donald będzie chciał nią wstrząsnąć, rozruszać klub parlamentarny. Brakuje go w Sejmie, co pokazało niedawne posiedzenie. I krew go zalewa, jak obserwuje wpadki posłów — podsumował.

Zobacz również: Film o najsłynniejszej aktywistce świata. „Jestem Greta” już niedługo w kinach! [WIDEO]

Zobacz również: Medycy nie zjawili się na spotkaniu z Niedzielskim. Minister zapowiedział rozmowy bez protestujących

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 412 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj