Polacy

Polacy ocenili pracę Trybunału Konstytucyjnego. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Polacy według najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) surowiej oceniają Trybunał Konstytucyjny oraz jego pracę. Sondaż przeprowadzono w dniach 5-15 listopada.

Polacy wyrazili niezadowolenie z pracy Trybunału Konstytucyjnego, który przed miesiącem orzekł o niekonstytucyjności aborcji eugenicznej. Aż 59 procent ankietowanych (o 26 punktów procentowych więcej niż przy poprzednim wrześniowym badaniu) krytycznie wypowiedziało się o pracy TK.

Pozytywnie działalność TK oceniło 20 procent badanych, co oznacza spadek o 9 punktów procentowych.

Od września nastąpiło znaczne pogorszenie opinii o Trybunale Konstytucyjnym, które obecnie są najbardziej krytyczne, odkąd je monitorujemy (czyli od 2002 roku) — komunikuje CBOS. Badanie realizowane było w ramach procedury mixed mode.

Trybunał 22 października orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Spowodowało to liczne protesty środowisk lewicowych w wielu miastach kraju.

Przeczytaj również: „Dyktatura ciemniaków”. Polityk PiS odpowiada liderowi Nowoczesnej starym nagraniem: „Co tam kwiczysz?”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these