Poczta Polska zawiesza przesyłki do Wielkiej Brytanii

Poczta Polska zawiesza przesyłki do Wielkiej Brytanii

W związku z odkryciem nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii w nocy z 21 na 22 grudnia zacznie obowiązywać zawieszenie połączeń lotniczych z Polską. Jak wyjaśniła Poczta Polska, ograniczenia w przesyłaniu listów i paczek do Anglii będą obowiązywały na czas nieokreślony.

— W związku z wchodzącą w życie o północy z 21 na 22 grudnia br. decyzją polskiego rządu o zawieszeniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią oraz ograniczeniami w transporcie drogowym, Poczta Polska informuje, że od 21 grudnia br. do odwołania zawiesza przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych (przesyłek listowych i paczek pocztowych oraz przesyłek EMS) do Wielkiej Brytanii — poinformował na stronie internetowej operator.

Zobacz również: Godzina policyjna w Sylwestra. Jaka kara grozi za wyjście z domu?

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym w Dzienniku Ustaw, od wtorku 22 grudnia do 6 stycznia 2021 roku będzie obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk ulokowanych w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. Nowe przepisy zakładają wydłużenie do 6 stycznia 2021 r. rozporządzania z 7 grudnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

Zmiany mają związek z wykryciem na Wyspach nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Brytyjski minister zdrowia poinformował, że zarejestrowano ponad 6 tys. przypadków zachorowań na nieznaną odmianę, która rozprzestrzenia się niezwykle szybko. Z powodu wykrycia dodatkowego szczepu COVID-19 wiele krajów Europy zdecydowało się na wprowadzenie ograniczeń w transporcie z Wielką Brytanią.

źródło: businessinsider.com.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these