propolski.pl: Plaga szczurów w Lublinie

Plaga szczurów w Lublinie. Tak źle jeszcze nie było

W Lublinie pojawił się duży problem ze szczurami. O szczegółach donosi Polsat News. Plaga szerzy się szczególnie w dzielnicach Stare Miasto i Śródmieście. Gryzonie czasami wchodzą nawet do mieszkań.

– Mieszkańcy Lublina skarżą się, że szczurów jest coraz więcej, a gryzonie stają się bardziej zuchwałe. Nie tylko kręcą się po ulicach i biegają po śmietnikach, ale też zaczynają wchodzić do domów – informuje polsatnews.pl.

Agresywne gryzonie

– Mają tutaj niestety, ale dobre warunki do rozwoju z uwagi na mnogość restauracji, ale też wielopoziomowe piwnice, więc te warunki bytowe są tutaj bardzo dobre – mówił przewodniczący zarządu dzielnicy Stare Miasto w Lublinie Michał Makowski.

– W wielu sytuacjach mamy zgłoszenia odnośnie przegryzionych przewodów kanalizacyjnych, także często też wchodzą do mieszkań i to jest problemem bardzo dużym – dodawał.

Mieszkańcy bardzo obawiają się, że sytuacja wymknie się spod kontroli.

– Gryzonie bywają agresywne. Dwa lata temu w Lublinie zdarzył się taki wypadek. W jednym z bloków starszy mężczyzna został ugryziony przez szczura. Trzeba było podać mu zastrzyk przeciwko tężcowi i leki przeciwko wściekliźnie. Okazało się, że w mieszkaniu mężczyzny w przewodzie wentylacyjnym mieszkała cała szczurza rodzina – przekazano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktywistki w szale. „Słoneczniki” Vincenta van Gogha oblane zupą pomidorową

źródło: polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these