propolski.pl: Tomasz Lis

„PiS za pomocą socjalu stworzył całą wielką klasę swych niepracujących zwolenników”. Tomasz Lis ostro o wyborcach partii rządzącej

– PiS za pomocą socjalu stworzył całą wielką klasę swych niepracujących zwolenników – powiedział Tomasz Lis, były szef „Newsweeka”.

Dziennikarz jest zdania, że zbliżające się wybory nie sprowadzają się do walki PiSu z opozycją. W jego ocenie chodzi o coś więcej. Dodawał, że partia rządząca kupiła sobie leniwych wyborców z pomocą pakietów socjalnych.

– Najbliższe wybory nie będą tylko starciem PiS-u z opozycją. PiS za pomocą socjalu stworzył całą wielką klasę swych niepracujących zwolenników. To oni mają utrzymać Kaczyńskiego u władzy i zdecydować o losach wszystkich pracujących, w tym całej generacji młodych Polaków – podkreślił Tomasz Lis na Twitterze.

Tymczasem GUS informował w lipcu, że stopa bezrobocia zarejestrowanego w czerwcu 2022 wyniosła 4,9 proc. W praktyce oznacza to, że spadła o 0,2 pkt proc. w odniesieniu do maja. W czerwcu 2021 roku natomiast wyniosła 6 proc.

GUS dodaje, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych pod koniec czerwca tego roku wyniosła 818 tys. wobec 850 tys. miesiąc wcześniej i w odniesieniu do 993 tys. przed rokiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski dziennikarz Władimir Sołowjow ponownie szokuje. Wyjawił, co przekazałby Ukraińcom [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Dostałem drugie życie”. Michał Koterski o swoim nawróceniu i walce z nałogiem [WIDEO]

źródło: Twitter, DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these