Jak donosi portal 300polityka.pl, coraz częściej wspomina się o niepewnym losie Jarosława Gowina. — Od tygodni mówi się o próbie budowy przez PiS nowej większości — z Kukizem i niektórymi posłami Porozumienia, ale bez Gowina. Coraz głośniej mówi się o tym, że PiS planuje już ostateczne wypchnięcie wicepremiera z rządu w ciągu – być może – nawet 10 dni — czytamy.

Informacje te skomentował sam zainteresowany Jarosław Gowin, odpowiadając na pytanie, czy bierze pod uwagę taki scenariusz. Odparł: „biorę”.

— Dostrzegam wiele przejawów — i to nie tylko w formie wypowiedzi, również w formie konkretnych działań — wrogości wobec Porozumienia — podkreślił polityk Porozumienia i poruszył kwestię zbliżającego się głosowania ws. Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zobacz również: Zaskakujący sondaż: Polacy nie potrafili określić, czy Platforma Obywatelska to formacja lewicowa czy prawicowa

— W sprawie wyboru RPO nie ma żadnych ustaleń w umowie koalicyjnej, każda z partii może głosować tak, jak chce. Nie zmienię stanowiska, nawet gdyby miało to pociągnąć za sobą konsekwencje wyjścia z koalicji — powiedział wicepremier.

Przeczytaj również:  Nadciąga prawdziwa Syberia! W całej Polsce temperatury mogą osiągnąć wartość -20°C

W ostatnich dniach prawdziwą burzę w sieci wywołał wpis wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który opublikował zaskakujące słowa na Twitterze.

— Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników — napisał w piątek Ryszard Terlecki.

Zobacz również: Suski dosadnie o zachowaniu Tuska: „Jeśli Merkel każe mu wrócić…”

— Mam nadzieję, że marszałek Terlecki się zreflektuje i, podobnie jak Joachim Brudziński, który w nieporównanie bardziej błahej sprawie zdobył się na słowo „przepraszam”, przeprosi również marszałek Terlecki — ocenił jego słowa Gowin w Polsat News.

Dopytywany o kwestię, czy powinien utracić swoje stanowisko, wyjaśnił, że „to w pierwszej kolejności pytanie do władz PiS-u”.

— Moi posłowie, posłowie Porozumienia zasygnalizowali mi chęć rozmowy ze mną na ten temat. Będziemy na pewno w tej sprawie dyskutować, natomiast zaznaczę jedno – koalicja rządowa nie może rozbić się o jeden wpis, czyli przede wszystkim oczekiwałbym tutaj reakcji ze strony władz PiS-u — podsumował.

Przeczytaj również:  Kolejne wykroczenie Tuska? Dziennikarze przyłapali go, jak jechał pod prąd

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 287 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here