Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej i galopującej inflacji, PiS pozostaje liderem na tle innych formacji politycznych. Pojawiły się pogłoski, że partia rządząca ma obawiać się, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przejmie władzę w PO.

Prezydenta stolicy postrzega się, jako silniejszego lidera niż Donald Tusk, który mógłby zaszkodzić partii Kaczyńskiego.

Jak informuje portal wprost.pl, z badań, jakimi dysponuje ugrupowanie Kaczyńskiego, wynika, że PiS cieszy się wysokim poparciem na poziomie ok. 42 proc.

Badania te pokazują, że Polacy nie widzą lepszej opcji niż PiS.

– Tyle nam wystarczy, żeby myśleć o rządzeniu. Najlepsza informacja z sondaży jest taka, że Polacy oceniają, iż nie ma alternatywy po drugiej stronie – powiedział polityk PiS.

Akcja PiS wymierzona w Donalda Tuska?

Pojawiły się doniesienia, że PiS planuje wielką akcję wymierzoną w byłego premiera. Aktualnie tematem numer jeden w mediach jest wojna na Ukrainie, dlatego wspomniana akcja jeszcze nie ruszyła.

Polityk PiS rozmawiając z portalem przekazał, że to nie były szef RE jest największym zmartwieniem partii. Przedstawiciele tej partii obawiają się, że władzę w PO może przejąć Rafał Trzaskowski, który jest postrzegany jako większe zagrożenie niż Tusk.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Nie możemy za mocno atakować Tuska, żeby go nie osłabiać – przekazano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co na ból gardła? Warto poznać te skuteczne i naturalne sposoby

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Elon Musk o lewicy: Nienawidzi wszystkich, w tym siebie

źródło: wprost.pl

(Visited 160 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj