Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, udzielił wywiadu w Radiu Plus i wypowiedział się na temat nowych planów ws. sytuacji pandemicznej. Rzecznik przyznał, że chętnych na przyjęcie szczepionki powoli przybywa. Wyraził również nadzieję, że większość naszych rodaków zdecyduje się na szczepienia.

— Pamiętajmy, że te zgłoszenia [do szczepień] biegną powoli, ale biegną. Na chwilę obecną mamy ponad 200 tysięcy osób zgłoszonych, ale przyjmijmy, że duże szpitale czekają, aż zbierze się cały personel. Pamiętajmy, że ten personel pracuje zmianowo, więc szpital nie wysyła partiami często zgłoszeń, a wysyła całościowo, więc czeka, aż przyjdą wszystkie tak naprawdę dyżury, wszyscy pracownicy. Weźmy pod uwagę, że to nie tylko pracownicy medyczni, ale również pracownicy biurowi, administracyjni. Mamy jeszcze tydzień, więc ze spokojem oczekujemy, te zgłoszenia cały czas napływają — powiedział Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Jackiem Prusinowskim.

Zobacz również: Lempart ponownie atakuje rząd: Rządzą nami mordercze barany

Polityk wyjawił, że PiS przygotował nowy plan na styczeń i zapowiedział tajemnicze zmiany.

— Plan odbudowy zdrowia Polaków — w styczniu zechcemy to ogłosić. Zechcemy, by w tej pierwszej połowie ten plan odbudowy zdrowia Polaków zafunkcjonował, by Polacy poddali się diagnostyce, a po tej diagnostyce poddali się dalszym badaniom. Tu konsultujemy, chociażby z naukowcami z PAN ten plan — podkreślił Wojciech Andrusiewicz.

źródło: nczas.com

(Visited 1 762 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj