Najnowszy sondaż Social Changes dla portalu w polityce.pl ukazał pewne zmiany na scenie politycznej. Z badania wynika, że PiS wciąż utrzymuje się na prowadzeniu i ma 8 pkt proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską.

Ponadto w przyszłym Sejmie znalazłoby się pięć partii. Niekwestionowanym liderem wciąż pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 36 proc. poparcia. Partia rządząca zaliczyła jednak niewielki spadek o 2 pkt proc. w porównaniu do badania przeprowadzonego dwa tygodnie temu.

Na drugim miejscu niezmiennie uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 24 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 14 proc. pytanych.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie formacje: Konfederacja, którą wybrało 10 proc., jak również Lewica z wynikiem 9 proc. Dla tej pierwszej oznacza to spadek o 2 pkt proc., a dla drugiej wzrost o 2 pkt proc.

Do parlamentu nie weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem respondentów na poziomie 2 proc., a także Kukiz’15 z takim samym wynikiem. Jeżeli chodzi o Porozumienie Jarosława Gowina, to może ono liczyć zaledwie na 1 proc. uznania ze strony badanych.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Dzięki sondażowi dowiadujemy się, że do urn chce iść 52 proc. pytanych, z czego 40 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”. Oddawać głosu nie zamierza 41 proc. badanych, natomiast 7 proc. stanowią niezdecydowane osoby.

Sondaż przeprowadzono metodą CAWI na panelu internetowym. Wzięło w nim udział 1071 pełnoletnich osób w okresie od 7 do 10 stycznia 2021 roku.

Zobacz również: Novak Djoković zabiera głos. Wspomina o „ciągłej dezinformacji”

Zobacz również: Hołownia wściekle atakuje Tuska: „Mówię o tym wyraźnie”

źródło: DoRzeczy.pl, wpolityce.pl

(Visited 445 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj