Główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci jest zdania, że wyeliminowanie koronawirusa z naszego życia jest praktycznie niemożliwe. Jego zdaniem Stany Zjednoczone aktualnie zbliżają się do chwili, w której przejdą do nowego porządku życia z koronawirusem.

Amerykański lekarz podkreślił, że mutacja koronawirusa „Omikron, ze swoją niezwykłą, bezprecedensową zdolnością do przenoszenia się, ostatecznie dopadnie prawie wszystkich”, a pozbycie się z naszej codzienności tej choroby będzie ogromnym wyzwaniem.

W ocenie Fauciego USA znajdą się już wkrótce w nowym etapie „w którym będzie wystarczająco środków ochrony w społeczeństwie, wystarczająco dostępnych lekarstw, więc jeśli u kogoś z grupy podwyższonego ryzyka dojdzie do zakażenia, bardzo łatwo będzie go wyleczyć”.

Doradca Białego Domu stwierdził, że w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami nowej przemiany. Przypomniał, że w USA dziennie wykrywa się nawet milion nowych zachorowań i rejestruje się prawie 150 tys. hospitalizacji oraz 1200 zgonów w związku z koronawirusem. Wyjaśnił, że nie jest to jeszcze etap, który ma na myśli.

Oficjalne dane w USA mówią o 145,9 tys. osób z wykrytym koronawirusem, które musiały zostać hospitalizowane. Duża część z nich trafiła do szpitala z powodu innych chorób czy urazów, a COVID-19 wykryto u nich przy okazji.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Zobacz również: Paweł Kukiz o weryfikacji szczepień pracowników: „Bóg dał człowiekowi wolną wolę i rozum” [WIDEO]

Zobacz również: Hołownia wściekle atakuje Tuska: „Mówię o tym wyraźnie”

źródło: wpolityce.pl, dziennik.pl, forsal.pl

(Visited 804 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj